Také s kontaktními čočkami je možné změnit vizáž

Kontaktní čočky

Každý občas přemýšlí o nějaké zásadnější změně svého vzhledu. Někomu stačí koupit si novou čepici, jiní dokonce uvažují i o větších zásazích do svého těla.

Jednou z možností, jak dosáhnout svého, jsou kontaktní čočky. Ovšem nikoliv ty klasické, ale jejich barevné variace.

Tradiční i méně běžné barvy

V rámci dioptrických pomůcek se na vzhledu vždy nejvíce podepisovaly brýle, a to ať už v dobrém či naopak ve zlém. Toto pořád platí, avšak barevné čočky jsou už dnes pro brýle zdatnou konkurencí. I když hodně záleží na tom, který typ se používá.

Čočky mající přirozenou barvu lidského oka se na první pohled v podstatě poznat nedají. Samozřejmě, že lidé, kteří nositele dobře znají, si změny všimnou na první dobrou, na druhou stranu zcela neznámí pozorovatelé nic neobvyklého neobjeví.

Tento druh čoček se však prodává i v mnohem divočejších barevných variacích. Běžně jsou k dostání i červené, černé či třeba zcela bílé verze. Populární jsou rovněž i modely s nějakým druhem obrázku. Ty už samozřejmě postřehne každý.

Obvykle se ovšem při běžných příležitostech nenosí. Jsou určeny hlavně pro filmařské účely, případně slouží jako součást kostýmu na maškarní.

Měly by se vyzkoušet

Na rozdíl od brýlí je možné sehnat barevné čočky levně. Není ovšem dobré si hned kupovat větší balení. Pro člověka, který nikdy čočky na očích neměl, může být jejich aplikace a následné nošení velkým problémem.

Proto se doporučuje si nejprve objednat menší, cenově dostupnější balení, a pokud budou čočky vyhovující, teprve potom jich objednat více. Barevné čočky levné sice jsou, ale neexistuje žádný důvod, proč by měl člověk zbytečně platit za něco, co následně nebude kvůli citlivým očím moci využívat.

K čočkám se doporučuje koupit i speciální dezinfekční roztok. Do něj se totiž čočky vkládají, nejsou-li zrovna nasazené na očích. Platí to jen pro vícedenní modely. Jednorázové verze roztok nepotřebují, po použití se prostě vyhodí do koše.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: kontaktní čočky