Snadno se vaše oči unaví? Ulevte jim

Unavené oči jsou problémem stále většího počtu lidí. Neprospívají jim monitory počítačů, zakouřené místnosti, ani klimatizace. A co jim naopak prospívá? Lví podíl na výše zmíněných problémech z velké míry má životní styl. Vezměte si jen, kolik času denně trávíte před monitory, ať již svého či pracovního počítače, ale i tabletu a telefonu. Oči a monitory se přitom nemají moc v lásce. A když vypneme počítač, sedneme si k televizi. I ta je ale monitorem.

Dopřejte svým očím odpočinek

Naše oči prakticky nemají šanci se zregenerovat s výjimkou spánku, což jim ale evidentně nestačí. Proto jsou tak prospěšné meditace či obyčejné koupele, při nichž se jen opřeme, zavřeme oči a necháváme se v mysli unášet neznámo kam. V ten okamžik odpočívá naše tělo i mysl. A oči.

Masáž, procházka a oční kapky

Pomáhá i jemná masáž. Oči si zkrátka tu a tam jemně promněte. Uleví jim ale i obyčejná procházka na čerstvém vzduchu. A v případě častého podráždění si pořiďte oční kapky. Oči náležitě zvlhčí a zabrání jejich podráždění.

Účinné doplňky stravy

S regenerací očí dokážou zatočit i vybrané doplňky stravy. Jedním z nich je BETAVID od Naturvity se světlíkem lékařským s betakarotenem, extraktem ze světlíku lékařského, extraktem z borůvek a extraktem z červeného vína. Všechny tyto složky jsou pro oči přímo balzámem.

Obklady na oči

Velmi účinné bývají i obklady na oči. Namočte si odličovací tampony do odvaru ze světlíku lékařského a přiložte si je na oční víčka. Zmizí začervenání i otoky pod očima. Podobně zabírají i plátky okurky.

Oční cviky

Ano, i s očima je možné cvičit. Začněte masírováním zavřených očí bříšky prstů, asi šestkrát s nimi jezděte nahoru a dolů. Poté dvacetkrát zamrkejte. Cvičit můžete i zaostřování. Při maximálním soustředění se snažte se před sebou několikrát očima „opisovat“ konkrétní písmena a číslice. A v neposlední řadě se snažte vyhýbat zakouřeným místnostem a klimatizaci.

Publikováno: 23. 09. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak odpočinout oči | únava očí