Posilujeme imunitu 5× jinak

Když se teploty začínají uchylovat k nule, nemáme prakticky na výběr – musíme začít s posilováním imunitního režimu dříve, než nás dostane nějaké nachlazení, chřipka nebo v posledních letech skloňované nebezpečnější onemocnění. Že nevíte, jak s posilováním imunity začít? Prozraďme si rovnou pět způsobů, jak na to!

Domácí sirupy pro doplnění vitamínů

Alfou i omegou imunitního systému, který budeme moct přirovnat k pevnému, takřka neprůstřelnému rytířskému brnění je bezesporu doplnění vitamínů. I když můžeme zařadit do jídelníčku větší množství citrusů, které jsou plné nepostradatelného vitamínu C, můžeme jít také cestou sirupů. Například rakytníkový sirup je výjimečně bohatý na zmiňovanou složku a dokáže tak posílit imunitu přesně tak, jak to sami požadujeme.

Otužování jako trend každé zimy

Už nějaký ten rok platí, že za velký hit nebo trend se považuje otužování. Zatímco někdo zkouší studenou sprchu, jiný dává přednost koupeli v rybníku nebo jezeře. Ať už vás to táhne k jakémukoli otužování, bylo vědecky i lékařsky potvrzeno, že tím skutečně lépe odoláváte všemu, co si na vás zima nachystala. A chlad je tím nejmenším problémem.

Spánek není radno podceňovat

Žijeme v rychle ubíhajícím světě, ve kterém dvojnásobně platí, že není čas ztrácet čas. A to se bohužel promítává i do našeho spánku, který velmi často podceňujeme. To je samozřejmě špatně, protože nekvalitním spánkem trpí naše imunita a zdraví celkově. A tak si denně dopřejte alespoň sedm hodin a zdatně tím odolávejte každé bakterii nebo viru číhajících na rohu ulice.

Změňte své stravování

Změnu stravování byste měli podstoupit nejen v případě, že jste se rozhodli zhubnout, ale také pokud chcete posílit svou imunitu. Doplňováním kvalitních potravin a jídel potěšíte tělo i zdraví víc než konzumací fastfoodů, jež mají do nutričně vyváženého jídla daleko.

Nezapomeňte být pohybově aktivní

Základem správně fungující obranyschopnosti je pravidelný pohyb, respektive sport. Nemusíte nutně uběhnout denně maraton, ale stačí jít cestou pravidelných procházek nebo zimních turistických výletů.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková