Barvy sportu sluší

Šedá a bez barev bývá často zima, když zmizí všichni sportovci i ti, co si jen zajdou užít procházku na čerstvý vzduch. S prvním jarním sluníčkem se ale barvy začnou vracet do ulic i do přírody. Vždyť i proto možná bývá jaro jedním z nejoblíbenějších období. Minimálně pro ty, kteří jsou vyznavači aktivního pohybu na čerstvém vzduchu. A v barvách pobyt vždycky lépe chutná!

Nejen černá

Nejvíce barev si užíváme na dovolené. Tam z nás spadne obava, co tomu řeknou sousedi, nebo že se to nehodí, a s úsměvem nosíme i výrazné barvy, které nám zlepšují náladu a také nám sluší. Po návratu domů se ještě chvíli na barevné letní vlně vezeme a pak pozvolna začneme upadat do obligátní černé, šedé a tmavě modré. V zimě si pak barev užijeme maximálně na šálách nebo čepicích. Jaro ale vše mění. Vracíme se ke svým oblíbeným pohybovým aktivitám, na kolo, na inline brusle, na koloběžku i k běhání a chůzi. Sportovní oblečení by mělo být barevné nejen proto, že jsme lépe vidět a okolní chodci či jezdci nás zaregistrují rychleji, ale také kvůli chuti k pohybu. Barvy na nás působí pozitivně, rozjasňují nám den a máme i více energie.

Kombinace jsou potřeba

Muži si oblečení vybírají především podle pohodlí a funkčnosti, případně s ohledem na univerzální použití. Ženy naopak potřebují, aby jim to i při sportu slušelo a mohly jednotlivá trička, fitness legíny, mikiny i bundy mezi sebou kombinovat. I proto mívají mnohem více oblečení, než muži, kterým často stačí jedny sportovní šortky a oblíbené tričko. Pro ženy je často nový kousek oblečení i dobrou motivací ke zlepšení výkonu, jako odměna za splněný cíl. Na běhání, kolo i do fitka tak chceme mít moderní a trendy oblečení, které nám sluší, je pohodlné, nijak nám nebrání v pohybu a cítíme se v něm dobře. Ideálně abychom jednotlivé kousky mohly mezi sebou kombinovat a různě je doplňovat podle počasí nebo zvolené aktivity. Při výběru vhodného oblečení nesmíme zapomenout na kvalitní materiál a ušití, přeci jen chceme, aby nám nějakou dobu vydrželo. Moderní design a kvalitní zpracování je tak nejlepší volbou pro jakýkoli sport.

Publikováno: 29. 03. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková