Proč si vybrat nerezové schodiště?

Pokud nebydlíte v bungalovu, v rodinném domě se bez schodů prostě neobejdete. Pravděpodobně budete přemýšlet, jaké schodiště si pořídit, přičemž jde především o design a o materiál. Dřevo, nerez či hliník? Schodiště je v domě velmi důležitým prvkem, který hraje v celkovém designu obrovskou roli. Volbou materiálu nicméně ovlivňujete nejen vzhled prostoru, ale také bezpečnost. Různé materiály mají navíc různé nároky na údržbu.

Nerez jako sázka na jistotu

Vynikající volbou je nerezové schodiště, materiál je vhodný jak do interiéru, tak exteriéru. Velkou výhodou je dlouhá životnost nerezu a minimální potřeba oprav a kontroly. Třeba takové dřevěné schodiště vypadá krásně, avšak musíte jej pravidelně udržovat a impregnovat. Tato povinnost u nerezového schodiště odpadá. Vyrovná se s vlhkostí, prachem, UV zářeními spádovou vodou a střídáním teplot. A bonusem je velmi pěkný design.

Vzdušné nerezové schodiště

Nerezové schodiště má velmi pevnou konstrukci, díky které je možné zhotovit odlehčené provedení. Schodiště pak nepůsobí masivně, ba naopak, nestíní a je vzdušné. Konstrukce je volná, přesto dokonale bezpečná. Nášlapné plochy se dají opatřit protiskluzovou úpravou.

Překrásné je i nerezové zábradlí

Ke každému schodišti patří také zábradlí, přičemž to nerezové je určitě výbornou volbou. Nerezové profily jsou velmi pevné, i když je výplň třeba jen lanková či prutová. Nerezové zábradlí se určitě neprolomí, ani když do něj narazí dítě.

Materiály lze samozřejmě i kombinovat

zámečnictví České Budějovice dokáží kouzla, umí také kombinovat více materiálů. Nerezové schodiště se dá kombinovat s plastem, dřevem i pryží. Díky tomu je možné sladit schodiště prakticky s jakýmkoliv interiérem - bez ohledu na použité materiály. Podívejte se na fotky v jejich galerii na webu a nechte se tou krásou inspirovat.

Publikováno: 15. 04. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková