Rusňákova síť lékáren Na zdraví nabízí i semináře

DRFG Medical v současnosti vlastní 15 lékáren po celé České republice. V plánu je tento počet navýšit na 25. Podmínkou je však najít vhodnou lékárnu ve vhodné lokalitě, kterou bude možné rychle odkoupit. To ale záleží především na prodejci. DRFG má se svojí sítí lékáren ambiciózní plány, již nyní staví celý koncept “jinak“ než ostatní.

Jsou lékárny Na zdraví konkurenceschopné?

Hlavní konkurenční výhodou je síla provozovatele a množství léků držené skladem. Drobní lékárníci si nemohou dovolit skladovat velké množství léků z důvodu častých změn cen. Proto si musí nechat zboží dovážet několikrát týdně. Stává se, že pacient přijde do lékárny a jeho lék není k dispozici. Musí se objednat. V tom je velká výhoda sítě lékáren Na zdraví investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka. Dalším jednoznačným přínosem lékáren Na zdraví je možnost konzultačních služeb s vyškolenými nutričními poradkyněmi. Z recenzí je patrné, že se zvyšuje poptávka po konzultacích, ale běžné lékárny je nenabízejí. Dle diskuze s Rudolfem Matějkou se DRFG chce soustředit na poradenství především v oblasti obezity. V České republice je 20 % obézních lidí a tento počet se neustále zvyšuje. Podle různých výzkumů jsme šestý nejotylejší národ v Evropě. Z toho důvodu se DRFG kontaktovalo s MUDr. Martinem Matoulkem, který pomáhá naplnit cíl konzultací a vzájemných diskuzí. Pořádané semináře jsou nejen na téma obezity, ale také poruch spánku, problémy s trávením a léčby chronických bolestí. Konzultace jsou nekomerční, nejsou během nich nabízeny žádné produkty. Účelem je informovat veřejnost a zároveň vzdělávat. Účast na seminářích je hojná, převyšuje kapacitu školicích místností.

Chystá DRFG nějaké výrobky vlastní řady?

DRFG společně s Výzkumným Ústavem potravinářským a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze pracuje na vývoji doplňku stravy na podporu hubnutí. Celá produktová řada bude obsahovat přibližně 60 výrobků různých chutí a velikostí. Produkty bude možné objednat jak v lékárně Na zdraví, tak i online. DRFG Davida Rusňáka zastřešuje také dva investiční fondy. Dluhopisový a nemovitostní. Dluhopisový fond se zaměřuje na státní a firemní dluhopisy. V nemovitostním fondu má DRFG největší podíl aktiv. Podařilo se do něj zakoupit polikliniku ve Vyškově. To s sebou přináší další zajímavé možnosti.

Publikováno: 14. 08. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková