Proč si pořídit vodní dýmku místo cigaret?

Milovníci tabáku nežijí ve zrovna nejlepších časech. Cena cigaret i doutníků jde stále nahoru a už dnes je spousta kuřáků nucena kupovat ty nejlevnější značky, které se však nevyznačují zrovna vytříbenou chutí. A přitom je snadné přesedlat na něco lepšího a zároveň cenově snesitelnějšího – vodní dýmky.

Vyšší počáteční náklady

Alespoň trochu kvalitní vodní dýmka stojí od tisícovky více, zatímco za balíček dobrých cigaret dnes člověk dá skoro dvě stovky. To je velký rozdíl. Nicméně zatímco dýmka může sloužit dlouhá léta a je potřeba do ní dokupovat pouze tabák, cigarety si kuřáci obvykle pořizují několikrát do týdne. Navíc tabák pro dýmku nemusí patřit mezi ty nejkvalitnější, a i přesto nakonec dokáže chuťově přesvědčit. Důvodem je nádoba na vodu, která je standardní součástí každé vodní dýmky. Voda dokáže i jindy štiplavý kouř patřičně zjemnit a udělat lepší. Ne každá to samozřejmě zvládne v požadované kvalitě. Je totiž možné vybrat si ze tří základních typů.

Malé

Nejmenší vodní dýmky jsou z logiky věci také nejlehčí, díky čemuž se snadno přemisťují, kamkoliv je třeba. Tyto modely jsou často k vidění třeba na večírcích. Jsou navíc poměrně levné, takže jejich rozbití majitele zase tolik nezarmoutí. Na druhou stranu nenabízí tak dobrou chuť, jako následující dva modely.

Střední

Dražší, větší, ale chuť kouře je daleko lepší než v případě menších dýmek. Důvodem je samozřejmě objemnější nádoba na vodu, díky čemuž je tabákový odér daleko jemnější.

Velké

Tyto modely se nepoužívají pouze k inhalaci kouře, ale často i jako ozdoba. Skutečně se jedná o designově velice povedené kousky. Kouřit z nich je však lahoda, ať už tam člověk dá takřka jakýkoliv tabák.

Doplňky

Dýmky se mohou při nešetrném zacházení často poškodit. V takovém případě je dobré zničené části nahradit novými. Ty se dají pořídit třeba v obchodě Shisharium, kde je možné koupit jak korunky pro vodní dýmky, tak i spoustu další vhodných doplňků.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková