Důvodem, proč málo pijeme vodu, je její chuť. Zlepšete ji!

Nedostatečný pitný režim se podepisuje na naší náladě i únavě. Voda dokáže dodat novou energii a osvěžit nás, ale kvůli její chuti ji často nepijeme. Co s tím?

S pachutí chlóru

Bez jídla vydrží dospělý člověk i několik týdnů, ale bez vody jen několik dní. Příznaky nedostatku tekutin v těle se však objeví už během několika hodin, mezi prvními je únava, zmatenost a nesoustředěnost. Měli bychom vypít asi 40ml tekutin na kilo své váhy, ale realita je mnohonásobně nižší. Pro náš organismus je nejlepší čistá voda, která je pro nás nejpřirozenějším zdrojem tekutin. Ta nám teče doma z kohoutku, stačí s ním jen otočit. Kvalita kohoutkové vody je v naší republice na velmi dobré úrovni, s chutí už je to ale na mnoha místech horší. Právě chuť bývá nejčastějším důvodem, proč samotnou vodu téměř nepijeme. V mnoha domácnostech se potýkáme s pachutí chlóru, kterou přebíjíme přidáváním sladkých sirupů a nebo vodu jednoduše nepijeme. Pomoci může filtr na odstranění chlóru z pitné vody, který nepříjemnou pachuť eliminuje a vodu zbaví i dalších nečistot a látek, které nejsou prospěšné pro náš organismus.

Jak zlepšit chuť

Chuť je to, co ovlivňuje množství vody, které vypijeme. Pokud je voda nedobrá, sáhneme raději po nějaké sladké limonádě či sirupu, které ale bývají plné chemických konzervantů a barviv. Nehodí se tak pro základ pitného režimu, tím by měla být opravdu jen čistá voda. Vodní filtry obecně pomáhají zlepšovat chuť vody a také odstraní těžké kovy, pesticidy a antibiotika. Zároveň ve vodě ponechají minerály a stopové prvky, jako jsou jód či vápník, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Abychom se nemuseli dobré a kvalitní vody vzdávat ani na dovolené nebo třeba v kanceláři, vyplatí se mít cestovní filtr na vodu. Ten už za pár minut upraví vodu v konvici, chutnou a zdravou vodu tak máme po ruce kdykoli a kdekoli. Voda upravená vodními filtry je chuťově výborná, osvěží a pomůže našemu tělu lépe fungovat. V horkém počasí se více potíme, dodržovat správný pitný režim je tedy velmi důležité.

Publikováno: 22. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková