Jaký nábytek by měla mít ložnice 21. století?

Doba se mění a spolu s ní i způsob, jakým si zařizujeme svou domácnost. Co bylo běžné dříve, už nemusí být tolik rozšířené dnes. Pojďme se podívat, jak se proměnily ložnice. Jaké prvky by v nich neměly chybět a které se naopak přestěhovaly jinam? Pojmem ložnice budeme v tomto textu nazývat ložnici dvou dospělých lidí, nikoliv dětský pokoj. Tam by mělo být vybavení zase trochu jiné. Ale zpět k ložnicím!

Základem je stále postel

Spát se vždycky muselo a vždy bude muset, proto je hlavním prvkem každé ložnice právě postel. V kurzu jsou velkolepé, až královské postele s čalouněním. Nehodí se však do každého interiéru a jsou poměrně drahé. I klasická postel z lamina dokáže být stylová.

Oblečení se přesunulo do šaten

V bytě si takový luxus moc dovolit nemůžete, ovšem v rodinném domě je poměrně běžné mít jednu místnost vyhrazenou jako šatnu. Přesto mezi nezbytný nábytek ložnice patří i šatní skříň. Aspoň malá, kam si dáte aktuálně nošené oblečení. Zbytek svého obsáhlého šatníku můžete skladovat v šatně. Populární jsou skříně s posuvnými dveřmi a se zrcadly na dveřích.

Bez nočních stolků se neobejdeme

Kam bychom si jinak odložili telefon, že ano. Nebo knížku. Každý podle vlastního uvážení. Na noční stolek patří i lampička, prášky, které berete před spaním, a spousta dalších drobností.

Některé ložnicové sestavy mají i komody

Pořizovat si do ložnice sestavy nábytku je stále poměrně běžné. Nemusíte pak řešit, zda se k sobě jednotlivé prvky hodí, navíc je sestava častokrát levnější než kupovat každý kus samostatně. Do komody je možné ukládat i část oblečení, například spodní prádlo a ponožky. Komodu obsahuje například pěkná ložnice Lesí.

Stolek v ložnici nemá co dělat

Častým trendem se v letošním roce stalo postavit si do ložnice také pracovní stolek. Spousta lidí si v domácnosti nedokáže najít jiné klidné místo na práci, podle odborníků však práce do ložnice nepatří. Pracovní povinnosti byste od těch manželských měli rázně oddělit.

Publikováno: 05. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková