Praktické rady na road trip, které ocení nejen začátečníci

Rozhodli jste se letos svou dovolenou strávit krapet jinak? Nechcete pobývat v hotelech, ale raději byste si vyzkoušeli to, jaké je to spát v autě? Takzvané road tripy, kdy spíte ve svém autě, jsou v poslední době velice oblíbené. Zejména letos se těší obrovskému zájmu, čemuž se nemůžeme divit. Jestliže letos chcete podniknout i vy takovou dovolenou, vyplatí se investovat do vestavby do auta, na které budete moct spát. Nebudete muset tak shánět dodávku nebo si jednu takovou nebudete muset půjčovat za přemrštěnou sumu. Ostatně to není jediná rada, kterou vám v souvislosti s road tripem přinášíme.

Vždycky vyjeďte s předstihem

I když se říká, že road tripy jsou svobodnější možností, jak trávit dovolenou, mnozí lidé chtějí být v konkrétní čas na konkrétním místě. Z toho důvodu je třeba vyjet s dostatečným předstihem. Pokud víte, že cesta bude trvat osm hodin, vyjeďte o dvě, tři hodiny dříve. Počítejte s možnými přestávkami.

Skládejte zavazadla do kufru podle pravidel

Zatímco někteří zavazadla do kufru auta doslova hází, jiní vědí, že skládání zavazadel do kufru má svá jasná pravidla. To nejtěžší patří logicky do spodku zavazadlového prostoru, to nejlehčí pak nahoru. Je velmi důležité, aby ta nejtěžší zavazadla byla něčím jištěná. Nesmí se v kufru auta příliš hýbat (zejména ne při brzdění nebo zatáčení).

Jeďte raději v noci

Pakliže jedete daleko a cesta má i několik hodin, měli byste jezdit v noci. Obecně se ví, že na jízdu je totiž noc lepší. V tomto případě však musíte mít po ruce někoho, kdo vás bude moct vystřídat. Jen málokterý řidič vydrží řídit celou noc.

Vezměte s sebou něco lehkého k jídlu

Je velice důležité, abyste s sebou měli nějaké občerstvení. Do auta však zásadně volte něco lehčího, nic těžkého do žaludku, aby se vám neudělalo špatně. Z pití volte čistou vodu, případně slabý čaj. Jako zmiňované občerstvení je vhodné ovoce, zelenina, dále taktéž svačiny tvořené pečivem.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková