Dochází vám "šťáva"? Aneb jak na údržbu a nákup baterie do notebooku

Nic nevydrží věčně a o bateriích to platí dvojnásob. Dnes se zaměříme na ty, díky kterým můžeme používat notebooky bez nutnosti napájení ze sítě. Prozradíme vám několik tipů, jak prodloužit životnost baterie, ale také rady ohledně výběru nového komponentu. Díky nové baterii vydrží notebook v provozu po několik dlouhých hodin. Postupem času ale kapacita baterie klesá a to až do té míry, kdy se notebook bez klasického napájení ani nevyplatí zapínat. Baterie mají omezenou životnost, která se zkracuje především množstvím nabíjecích cyklů. S každým dalším nabitím se celková kapacita sníží a ve finále vám nezbude, než si pořídit novou.

Tři tipy, jak prodloužit životnost baterie do notebooků?

  1. nikdy ji nenabíjejte nad 80 % a pod 20 %,
  2. nevystavujte ji vysokým teplotám a snažte se ji chladit,
  3. pracujete-li v dosahu elektrické sítě, baterii vyndejte.

Jak postupovat při nákupu nové baterie?

Vyjměte baterii a opište si výrobní označení – budete mít jistotu, že koupíte identický kousek. Zároveň nakupujte pouze kvalitní výrobky od prověřených výrobců. Máte-li notebook značky Asus, neriskujte alternativním (byť levnějším) kouskem a zvolte se na originální baterie do notebooku Asus. V neposlední řadě se zaměřte na prověřené prodejce, kteří garantují správné skladování. I to se totiž může podepsat na kondici baterie.

Kde nakupovat?

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip na prodejce, na kterého se můžete stoprocentně spolehnout. Jde o známý internetový obchod baterie24.cz, který nabízí široký sortiment baterií pro notebooky všech značek. Ať už máte spadeno na baterie do notebooku HP, Asus nebo od kteréhokoliv jiného výrobce, neodejdete s prázdnou!

Publikováno: 09. 09. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková