Jak si správně vybrat robotický vysavač?

Ještě nemáte doma robotický vysavač? Děláte chybu! Představte si, kolik času každý týden věnujete úklidu a co byste místo toho mohli dělat. Využijte pokroky moderní doby a delegujte neoblíbenou práci na robota. Ještě se v nich nevyznáte? Poradíme vám, jak si vybrat správný model!

Jaké funkce má robotický vysavač?

Robotický vysavač nahradí nejen pravidelné vysávání a zametání. Umí také vytírat! Ovládání je jednoduché, probíhá prostřednictvím mobilního telefonu. Představte si, že díky speciální aplikaci a wifi můžete začít s úklidem, i když jste desítky kilometrů od domova. Až se vrátíte z práce, bude na vás čekat čistá podlaha bez jediného smítka prachu. A co se vlastně od robotického vysavače očekává? Měl by mít výborné navigační zařízení, aby dokázal uklidit celý byt, otočné kartáče na ty nejodolnější nečistoty, několik stupňů vysávací funkce a také mopování. Výběr konkrétního modelu závisí především na velikosti bytu. Do větších prostor potřebujete vysavač s lepší navigací, delší výdrží baterie a s větším zásobníkem. V menších bytech vám vystačí levnější kousky, které jezdí spíše náhodně a vybijí se mnohem rychleji. V rodinném domě, kde se nacházejí schody a jiné bariéry, se vyplatí vlastnit vysavač s infračervenými nebo ultrazvukovými čidly, která vysavač upozorní na výškové rozdíly a ochrání jej tak před pádem. Pokud v domě bydlí alergici, jsou ideální vysavače s UV lampou, které ničí alergeny. Pro majitele domácích mazlíčků jsou vhodné vysavače s HEPA filtrací. Cenově výhodný vysavač s praktickými doplňky je třeba xiaomi roborock sweep one s 55.

Který model zvolit, když máte omezený rozpočet?

Líbit by se vám mohl xiaomi roborock sweep one s 50. Má všechny funkce, které byste od robotického vysavače očekávali, ale v porovnání s jinými je až o polovinu levnější. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že aplikace a vysavač komunikují anglicky. Pravděpodobně to však pro vás nebude znamenat žádnou překážku.

Publikováno: 09. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková