Příjemně strávené chvíle v blízkosti Karlštejna aneb útulný penzion

Víkend, při kterém získáte spoustu energie a odbouráte stres? Jeden takový můžete zažít tam, kde teče řeka Berounka a život plyne mnohem pomaleji než v rušném centru hlavního města. To ale budete mít jen 25 kilometrů daleko, na odpočinkový pobyt vás tedy čeká jen krátká cesta. Cyklistika, ale také klasický turismus, při kterém poznáte nejen hrad, který se objevil i ve známé televizní veselohře. Nabízí se ještě mnohem více míst, dobrým tipem je lom Velká Amerika nebo zřícenina hradu Tetín, pokud se zajímáte o českou historii. Ubytování je už připraveno a výhodou je i jeho atraktivní cenová relace.

Penzion nabídne velmi poklidnou atmosféru

Stačí si vybrat mezi dvoulůžkovým a čtyřlůžkovým pokojem, penzion Karlštejn je připraven nejen pro dovolenou v páru, ale i klasickou rodinnou rekreaci. Ukáže vám také zblízka Český kras a nechá vzpomenout na originální prvorepublikovou atmosféru. Někdejší Hotel U Nádraží má připraveno i parkování pro hosty zdarma v bezprostřední blízkosti objektu, tudíž odpadá dlouhé a únavné hledání parkovacího stání.

A kam vyrazit v blízkosti řeky Berounky? Nabídka je pestrá, vlastně se stačí jenom rozhlédnout. Hrady Týřov nebo Věžka, zbytky středověké tvrze nad Černošicemi, kde snad kdysi měla žít i bájná kněžna Libuše. Nabízí se i zámek Nižbor a samozřejmě i hrad, jenž už staletí nese jméno po císaři Karlu IV.

Užijete si zde malebnou přírodu

Rezervaci provedete během několika okamžiků, vše totiž lze vyřešit jednoduše online. Pokud vás zaujalo ubytování poblíž hradu Karlštejn, nezapomeňte, že se sem nemusíte vydat jen během letní sezony. I podzimní víkend ve dvou má své nezaměnitelné kouzlo, romantická přírodní scenérie mluví za vše. Pokud máte v oblibě i českou historii, jistě si v okolí penzionu přijdete na své.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková