Rady a tipy, jak cestovat s malými dětmi

Pokud se chystáte na první dovolenou se svým dítětem, na některé věci byste měli myslet už předem, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu. Cestovat s malým dítětem může být někdy opravdu náročné. Čas strávený na letišti a v letadle si však těmito věcmi můžete značně usnadnit. Následující cestovatelské tipy vám určitě budou k užitku. Pokud se přes léto chystáte strávit dovolenou v zahraničí a bude to váš první let s dítětem, buďte připravené na všechno a zapomeňte na jakékoli nečekané situace, či zbytečný stres.

Rezervujte si správné sedadlo

Je důležité, abyste během kupování letenek oznámili, že cestujete s malým dítětem a sedadlo si co nejdříve zarezervovali. Nejlépe uděláte, když se s dítětem usadíte v přední části, která je tišší, pohodlnější a má menší vibrace, než zadní část.

Příruční zavazadlo

Snažte se s sebou sbalit jen to nejdůležitější a hlavně dodržte pravidla o povolených věcech a těch, které do příručního zavazadla nepatří. Přes kontrolu tak projdete rychlejší, jednodušší a hlavně bez zbytečných otázek, či zastavení. Nezapomeňte však na podstatné věci, jako jsou pleny, voda pro dítě, či vlhčené ubrousky.

Oblečení

Oblečte si něco, v čem se budete cítit vy i vaše dítě pohodlně, i když si dáte delší procházku po letišti. Tenisky, zda sandály jsou lepší volbou než boty na vyšším podpatku.

Nastupujte mezi posledními

Je lepší, pokud s dítětem nastoupíte mezi posledními pasažéry, vyhnete se tak čekání v uličce a zbytečnému vstávání ze sedadla.

Myslete na uši miminka

Tak, jak vám občas ulehne během letu v uších, ani pro vaše dítě není tento tlak příjemný. Právě proto se snažte dát dítěti něco, co může během letu kousat a nezapomeňte ani na dudlík.

Buďte připraveni i na pláč

To, že se vaše dítě během letu rozpláče je normální, ačkoli to ostatních pasažérů může obtěžovat. Přesto nezapomeňte vzít s sebou věci, které má rádo a snažte se ho nějakým způsobem zabavit. Stres, zda křik v tomto případě nepomohou, právě naopak.

Ptejte se

Nemějte strach se kdykoliv letištního personálu zeptat na věci, které vás zajímají, popřípadě požádat o pomoc. To, že cestujete s dítětem nemusí být v konečném důsledku žádný problém, právě naopak.

Publikováno: 08. 12. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: cestování s dětmi | jak cestovat s dětmi