Jak si užít adrenalinovou dovolenou bez starostí? Nepodceňte důležitost cestovního pojištění

Milujete akční a adrenalinové sporty a nudná dovolená není nic pro vás? Ať už jste nadšenci do horolezectví, parašutismu, potápění, zdolávání ferrat, alpinismu, lyžování a snowboardingu mimo vyznačené trasy či třeba skoků na lyžích, bez řádného cestovního pojištění, které se vztahuje na adrenalinové a extrémní sporty, byste se neměli nikam vydávat.

Bez pojištění rizikových sportů se na akční dovolené neobejdete

Kromě kvalitního a funkčního vybavení a zkušeností, se adrenalinová dovolená neobejde ani bez pojištění rizikových sportů. Které to jsou? To si nastudujte před tím, než si sjednáte pojištění na cesty. Většina pojistek se vztahuje na běžné rekreační sporty, ale v případě, že se chcete připojistit i na adrenalinové či extrémní sporty, je nutné pozorně číst a do pojistky si nechat zahrnout i konkrétní sporty.

Adrenalinové sporty znamenají vyšší riziko zranění

Je zcela pochopitelné, že ruku v ruce s adrenalinovými, či chcete-li rizikovými, sporty, jde i vyšší pravděpodobnost zranění. Pokud patříte k lidem, kteří si bez adrenalinu neumí představit život, měli byste být zároveň zodpovědní a myslet i na ty špatné scénáře.


Extrémní sporty vyžadují maximální soustředění

To samé platí o extrémních sportech. Mezi ty se řadí například slézání ledových a vodních vodopádů, vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m., paragliding či třeba canyoning. Protože se jedná o sporty, které s sebou přinášejí skutečně vysoké riziko možného zranění, opět platí, že byste měli před jejich vykonáváním v zahraničí najít pojišťovnu, jež vám bude krýt záda. Díky tomu se budete moci stoprocentně soustředit a riziko úrazu minimalizovat.

Užijte si svou akční dovolenou na maximum a plně se soustřeďte na vykonávání svých oblíbených rizikových a extrémních sportů. S pojištěním rizikových sportů si nemusíte lámat s ničím hlavu a naplno se oddat své oblíbené aktivitě.

Publikováno: 23. 11. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková