Pracovní koutek na míru? Zaručí vám pohodový home office!

Ačkoliv se nám může zdát, že pandemie koronaviru zmizela v propadlišti dějin, není to tak úplně pravda. Situace se sice poněkud uklidnila, ale stále musíme dodržovat přísnější hygienické standardy – a vůbec si dávat pozor na své zdraví a zdraví ostatních lidí. Pokud jste se rozhodli, že setrváte doma a budete pracovat v rámci home office natrvalo, možná vás napadlo, zda by nebyl od věci pracovní koutek na míru. Odpověď ano, bezesporu jde o skvělý nápad, který byste měli urychleně realizovat.

Práce z domu je efektivnější, když si uzpůsobíte pracovní prostředí

Kdo přesedlal na home office z kanceláře, musel se zprvu vypořádat s několika poměrně radikálními změnami. Práce z domu s sebou přináší mnohem větší volnost, ale také zodpovědnost. V souvislosti s pracovní produktivitou pak rozhodně není od věci vlastní pracovna. Pokud ji nemáte a musíte si vystačit s pracovním koutkem, bude se vám praktický nábytek na míru hodit jako nikdy předtím. Máte snad za to, že práci zvládnete levou zadní i z gauče a ještě si to budete užívat? Naprostá většina homeofficáků nakonec sklouzne k prokrastinaci. Mnohem efektivnější je pracovní rutina tak, jak je zvykem v kanceláři – tedy za pracovním stolem. A je naprosto jasné, že jakmile se začnou na všude v domácnosti povalovat dokumenty a pracovní nástroje všeho druhu, na pracovní morálce vám to nepřidá. Naopak si budete připadat jako ve zlém snu – v práci, která je všude kolem vás a nikdy neskončí.

V koutku na míru najdete správnou pracovní flow

V každém bytě je místo, do kterého lze zakomponovat pracovní koutek na míru. Ideální jsou místa v ústraní, zapomenutá zákoutí, ve kterých je mnohem více klidu než na zmíněném gauči. Potíž může být v tom, že se do takových míst nevtěsná katalogový nábytek. Chcete-li využít potenciál daného prostoru na maximum, obraťte se na někoho, kdo pro vás vytvoří perfektní minikancelář, ve které vám nebude vůbec nic chybět – a kde se kdykoliv ponoříte do stavu intenzivní koncentrace.

Publikováno: 21. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková