Přeprava potrubím je moderní a má široké využití

Každý firma se snaží stále nacházet nové způsoby, jak zrychlit procesy, zefektivnit výrobu a snížit náklady. Potrubní přeprava je moderní řešení pro průmysl i výrobu bez ohledu na zaměření. V každém závodě nebo výrobní hale, kde dochází k manipulaci se surovinami, se jich musí denně přesunout obrovské množství. Mezi jednotlivými pracovišti se tak převáží palety, aby mohl proces výroby dále pokračovat, a následně je opět nutné s nimi manipulovat kvůli balení a expedici. Potrubí z nerez oceli dokáže průmyslové procesy urychlit a zvýšit bezpečnost, i proto je přeprava potrubím stále více vyhledávaná jako moderní řešení. Možnosti využití jsou však mnohem širší.
  • Přeprava sypkých surovin, míchání i balení je mnohem jednodušší s potrubními systémy. Ty lez vyrobit na míru danému závodu, což urychlí samotný proces zpracování i následnou logistiku. Na potřebná místa jsou suroviny dovedeny potrubím za dodržená přísných hygienických podmínek, tento typ přepravy je tak vhodný i pro využití v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu. Napojením na automatické podavače a další stroje ušetříte energii i čas.
  • Kromě samotné přepravy zboží je v provozech nutné řešit i odsávání vzduchu a jeho filtraci. Naprostou nutností je v brusírnách, lakovnách, hutních provozech i v chemickém průmyslu. Prach, nečistoty, olejová mlha, brusný prášek, aerosoly a další je nutné rychle a bezpečně odvést mimo pracoviště, s čímž stavebnicové potrubí pomáhá.
  • Třídění a recyklace bude rychlejší a jednodušší při použití nízkotlaké přepravy, která pomůže vytřídit plast, sklo nebo elektroniku. Potrubní přeprava si poradí i s pilinami, polystyrenem a dřevěnými hoblinami.
Potrubím se už dávno nepřepravuje jen voda nebo ropa, ale slouží ve výrobních halách a průmyslových provozech pro přepravu velkého množství surovin za zlomek času a ulehčení procesu výroby.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková