Podnikáte? Nešlapejte na brzdu, ale na plyn!

Vrhli jste se na podnikání a „zadrhli“ jste se? Příčin bývá řada a řešení jedno – najděte kolem sebe lidi, kteří vás opět „nakopnou“. Někdy potřebujete jenom cizí názor na svůj projekt. Jindy hledáte někoho, kdo se s vámi vrhne do další části projektu, pomůže jej zainvestovat, přijde s nápadem rozšíření, najde první reálné zákazníky, nebo vám třeba na rovinu řekne, že jdete špatnou cestou, a současně vás usměrní, jak na to lépe. Kde však hledat lidi, kteří jsou ochotni více dávat než brát? Protože přesně takové obvykle hledáme. Možná budete překvapeni, ale pravidelně je hostí luxusní vinárna WineBar na Praze 4. Přesně zde totiž probíhají networkingová setkání lidí, kteří se chtějí podělit o svůj znalostní, pracovní, ale třeba i finanční kapitál.

Networking jako podnikatelská seznamka

Networking Praha – to je projekt Net Forest Ondry Bukáčka, za kterým stojí startup tvořící strategie pro digitální marketing – WebMedia services. Setkání lze srovnat se seznamkou, avšak seznamují se zde podnikatelé, startupisté, aktivní zaměstnanci, investoři nebo novináři, aby rozšířili svůj sociální kapitál a získali konexe potřebné pro svoji práci a svůj rozvoj. Přijdete s tím, co umíte a co potřebujete – odcházíte s deseti až dvaceti novými užitečnými kontakty, které vás při troše štěstí dokážou raketově ve vaší práci a podnikání posunout. Osvědčený scénář minutových seznamek je aplikován i pro seznamování podnikatelů. Na začátku má každý z účastníků pět minut na své veřejné představení. Pak následují párová sezení, kde máte vždy dvě minuty na vzájemné se představení s tím kterým účastníkem akce. Chcete-li si říct více, máte na to prostor po akci na rautu.

Přijďte se seznámit i vy

Že podobné akce znáte? Určitě ano, Net Forest není jediný networking v Praze ani v Česku. Avšak na rozdíl od jiných nelustruje účastníky a nepožaduje za účast horentní vstupné. Přitom dodržuje přísný kodex a akce se tak nezvrhnout na prezentace nabídek podomních prodejců. Poté, co se na Net Forest registrujete, dostanete do týdne termíny následujících akcí. Pak už je jen na vás, jak příležitost vyžijete.

Publikováno: 23. 10. 2018

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková