Nejrychlejší způsob, jak si vybrat řemínek na Apple Watch hodinky

Ideální řemínek hodinek by neměl být ani příliš těsný, ani moc volný. Obecně platí, že mužské zápěstí měří 15 až 19 cm, zatímco ženské 14 až 18 cm. Abyste mohli určit ideální délku náramku, budete muset začít změřením obvodu svého zápěstí.

Měříme zápěstí

Pro změření zápěstí si vezměte metr na šití, pokud ho nemáte, použijte provázek nebo stuhu a poté ji přiložte na pravítko. Zápěstí si volně omotejte, jakmile získáte míru, zaokrouhlete na půl centimetru výše. Nekupujete-li originální Apple Watch řemínek, dejte si pozor, někteří výrobci mohou ve stejné kolekci nabízet různé velikosti. Například kožený náramek v bílé barvě může být menší než v hnědé barvě, přičemž některé barvy jsou výhodnější pro ženy a jiné pro muže. Není to pravidlem, ale i tak buďte pozorní.

Šírka hodinek

Pokud si chcete objednat řemínek pro jiné hodinky než Apple Watch, budete potřebovat znát šířku oček. Pokud chcete vybrat ideální šířku řemínku pro své hodinky, musíte změřit šířku mezi oběma oušky, ideálně pomocí posuvného měřítka, ale postačí i obyčejné pravítko. U Apple Watch je velká výhoda, že všechny řemínky zůstávají kompatibilní napříč všemi generacemi. I tak díky několika řadám a modelům, čtyřem různým velikostem a všem modelům, které lze kombinovat, vybrat ty správné Apple Watch řemínky může být složitější, než se na první pohled zdá.

Velikosti Apple Watch

Apple Watch se dodávají ve čtyřech velikostech – 38 mm, 40 mm, 42 mm a 44 mm. Hliníkové modely se dodávají ve stříbrné, modré, zlaté, vesmírně šedé a červené barevné variantě se standardním řemínkem Solo Loop, opleteným řemínkem Solo Loop, sportovním řemínkem nebo řemínkem Sport Loop. V každé z nich je k dispozici několik barev. Modely z nerezové oceli jsou o pořádný kus dražší a dodávají se v grafitové, stříbrné a zlaté barvě s řemínky Solo Loop, Braided Solo Loop, Sport Band, Sport Loop, Leather nebo Stainless Steel, přičemž ceny se liší v závislosti na výběru řemínku. Varianty kožených řemínků se skládají ze stylů Leather Link, Modern Buckle a Leather Loop, zatímco řemínky z nerezové oceli se dodávají ve variantě Link Bracelet a Milanese Loop. Stojí za zmínku, že originální kožené řemínky jsou k dispozici pouze pro 42mm a 44mm modely a moderní přezka je k dispozici pouze pro 38mm a 40mm modely. Další neoriginální řemínky si samozřejmě můžete koupit samostatně ve specializovaných eshopech.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Jiroušková