Tip, jak být úspěšní v kariéře

Receptů na štěstí, kvalitní vztah a receptů na zpestření domácí kuchyně najdeme všude tisíce. Ke spokojenosti ale patří neodmyslitelně i osobní rozvoj, který může mít mnoho podob. Protože v práci trávíme velkou část našeho života, pojďme se podívat na tip, jak být úspěšní v kariéře.

Ať už se chcete ve stávajícím zaměstnání nebo podnikání posunout nebo plánujete práci zcela změnit, cestou pro vás může být studium. Do školy pošlete leda své potomky? V pořádku. Dnešní doba nás naštěstí nenutí volit mezi vzděláním a prací. Už to bude nějakých pár let, kdy i do našich krajin dorazilo tzv. postgraduální studium. Výsledkem takového studia může být například titul MBA.

A co získáte kromě titulu?

Studium MBA (Master of Business Administration) je soustředěno především na praxi. Pointou není sedět v lavici a učit se poučky a definice, které jsou vám v pracovním životě ve valné většině k ničemu. Studium MBA je koncipováno tak, aby vám během jednoho roku předalo komplexní, praktické tipy jak to, co děláte rozvíjet úspěšně dál. S lektory máte možnost konzultovat své vlastní konkrétní profesní případy a rovnou v praxi aplikovat a ověřovat nově získané zkušenosti.

Pečlivě vybraný lektorský tým odborníků z praxe je základem kvalitního studia MBA

Ačkoliv MBA studium často najdete označované jako „manažerská studia“, přínos může mít pro velmi širokou škálu profesí, pozic, a to díky specializované nabídce studijních programů.

Například na pražském Business Institutu nabízí 19 programů, ze kterých si vybere každý. Mezi absolventy můžete tak najít například majitele a ředitele střední školy, tiskové mluvčí, realitní investory, lékaře, IT pracovníky, PR specialisty, podnikatele a mnohé další, kteří i při svých náročných povoláních investovali svůj čas právě do studia MBA.

Pokud se pro studium MBA rozhodnete, vyberete si obor, který chcete studovat, je určitě dobré se podívat nejen na reference absolventů, ale právě i na to, kdo se vám chystá předat své zkušenosti.

Úspěch vždy vyžaduje nějakou investici, ale investicí do kvalitního vzdělání, kterou můžete začít zhodnocovat téměř okamžitě, jistě chybu neuděláte.

Publikováno: 02. 07. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková