Pobyt u Máchova jezera nadchne každého. Co "Mácháč" nabízí?

Téměř každý má své oblíbené rekreační oblasti, které každoročně s natěšením navštěvuje. Přece jenom relaxace a odpočinek značně napomáhá našemu fyzickému, ale i duševnímu zdraví. Někdo preferuje dovolenou u moře v zahraničí, někdo raději zůstane v domovině a podívá se na krásy Libereckého kraje. Ano, narážíme tím na Máchovo jezero. Právě v této oblasti naleznete zábavu všeho druhu.

Máchovo jezero

Jezero leží v nádherném prostředí Libereckého kraje u města Doksy. Máchovo jezero neboli Macháč se pyšní krásami okolního prostředí, a především svou nabídkou rekreačních aktivit. Ostatně svou rozlohou patří k největším rybníkům v naší republice, konkrétně jde o šestý největší rybník v Česku. Dříve se nazývalo Velký rybník, což je mnohem výstižnější. Svůj název dostalo na památku významného českého básníka Karla Hynka Máchy, který byl představitel českého romantismu a zakladatel moderní poezie.

Na co se můžete těšit?

Nemusíme připomínat, že koupání a vodní sporty jsou v této lokalitě v letním období na denním pořádku. Ovšem nabízí se celá řada dalších možností, jak si pobyt vychutnat plnými doušky. Například oblíbené diskotéky zvané Bílý kámen. Každoročně zde můžete navštívit letní festivaly elektronické hudby Macháč. Není žádným tajemstvím, že zdejší krajina disponuje velkým množstvím přírodních skvostů a památek, kterými jsou třeba skalní vyhlídka Králův stolec, kam údajně chodil odpočívat Karel IV. po náročném lovu, nebo nejoblíbenější hrad Bezděz.

Ubytování v chatkách u jezera

Chcete se zdržet déle, ale netušíte, jaké ubytování Máchovo jezero nabízí? S noclehem si nemusíte dělat starosti, protože v okolí jezera - v rámci rekreačního střediska Elite Staré splavy - se nachází až 48 chatek, kde si svůj pobyt můžete naplno vychutnat. V chatkách nalezneme 4 lůžka s chladničkou, jídelnou a barem. A to není zdaleka vše, provozovatelé rekreačního střediska vyladili Máchovo jezero ubytování do posledního detailu. Areál disponuje sociálním zařízením, ohništěm, houpačkami a dále zde najdeme i prolézačky, pískoviště, trampolíny, šlapadla, loďky či lze využít možnost plavby na parníku. Cena se odvíjí především od termínu a podle toho, jak pestrý je váš jídelníček. V létě zaplatíte za noc od 350 Kč.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková