Jak zútulnit ložnici? 6 tipů pro každý interiér

Určitě souhlasíte s tím, že by vaše ložnice měla být tím nejútulnějším místem vašeho domova. Ostatně zde trávíte přibližně třetinu dne. Jenomže jak ložnici zútulnit, aby vypadala jako na inspirativních fotografiích z Pinterestu?  Abyste se cítili pohodlně, máme pro vás několik tipů, jak zařídit ložnici, aby vypadala mnohem útulněji!

1. Zpříjemněte si interiér světlem svíček

Mihotavý oheň nám dodává pocit bezpečí a tepla. Svíčky jsou proto ideální pro zútulnění místnosti. Několik svíček rozesetých po místnosti dokáže skutečné zázraky! Romantická atmosféra by se dala krájet... Ať už se jedná o jednotlivé čajové svíčky, silné stojací svíčky, nebo plovoucí svíčky v misce - nabídka je pestrá a jistě najdete správný způsob, jak vnést do ložnice to správné světlo. Jen prosím dbejte na bezpečnost.

2. Přítomnost bytového textilu

Velmi levná, přitom naprosto zásadní změna, která nevyžaduje žádné stavební úpravy - to je bytový textil v podobě ložního povlečení, závěsů, záclon a dalších typických zástupců. Velkou výhodou je, že textilie průběžně vyměníte za jiné a vždy okamžitě vykouzlíte specifickou atmosféru - takovou, jež si zrovna žádá aktuální situace nebo roční období.

3. Pořiďte si kvalitní nábytek

Malý stolek a židle s polštáři u okna (nebo v rohu) okamžitě posunou úroveň útulnosti ložnice zase o něco výše. Pokud máte dostatek místa, můžete do místnosti umístit také malou pohovku. Každé sedadlo zútulní místnost, což mimochodem platí i pro velké chodby. Klidný ostrůvek lze využít jako čtecí koutek, pro večerní psaní deníku nebo pro bezesné noci, kdy se jen díváte z okna a necháváte volně plynout své myšlenky.

4. Využijte sílu obrázků

Fotografie a obrázky na holých stěnách zharmonizují každou místnost a vybízejí k posezení. Čím silnější rám, tím lépe! Pokud budou lahodit vašim očím, můžete použít teplé materiály. Rámy na obrazy ze dřeva nebo rámy potažené látkou vyzařují pohodlí. Nemusíte rámečky? Nevadí, můžete si alternativně vytvořit tzv. fotostěnu. Za tímto účelem zavěste (nebo nalepte) vybrané fotografie velmi blízko u sebe tak, aby vypadaly jako tapeta.

5. Investujte do masivní postele

Postel je základním prvkem ložnice. Postará se o pohodlí vašeho těla během spánku, podepře vaši páteř, nohy a ruce a vytvoří dokonalý prostor pro odpočinek. Aby to platilo co nejdéle a postel vydržela nápor, investujte do kvalitní pevné postele, která je nejen pevná, ale také krásná a minimálně škodlivá pro vaše zdraví.

6. Dejte šanci koberci

Čím má koberec vyšší vlas, tím vypadá útulněji. Pokud máte dostatek prostoru, můžete kombinovat více vzorů, ale nejlepší je sázka na minimalismus. Nejpraktičtější je také umístit koberec vedle postele. Kdo by chtěl hned ráno stát na studené podlaze?

Publikováno: 13. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak zařídit ložnici | jak zútulnit ložnici | ložnice inspirace