Nebankovní půjčka: Jakou si vybrat?

Dnešní doba ve znamení inflace je bohužel nepříznivá, proto spousta z nás musí začít uvažovat o nějaké osobní nebankovní půjčce. Možná potřebujete financovat rekonstrukci domu, rozjet podnikání či pomoci svému dítěti na studiích. Důvodů, proč si zažádat o nebankovní půjčku, je mnoho. Před tím, než si vezmete nebankovní půjčku, je třeba zvážit spoustu podmínek. Hlavně byste si měli vybrat správnou společnost, jelikož poskytovatelů je dnes na trhu opravdu nepřeberné množství.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Pokud vlastníte nějakou nemovitost, můžete zpravidla dosáhnout na vysokou půjčku. Pokud se rozhodnete pro nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti, jejich vyřízení bude snadnější, a hlavně rychlejší než v bance. Tento typ půjčky se obvykle splácí v předem dohodnutém časovém rámci. Jednoduše se domluvíte na splátkovém kalendáři a výši splátky, kterou si budete moci dlouhodobě dovolit. Tento typ půjčky vám v závislosti na vašich příjmech, dostupnosti a osobní situaci může potenciálně umožnit půjčit si mnohem vyšší hodnoty než půjčky bez zástavy nemovitostí.

Podnikatelský úvěr

Pokud máte v hlavě opravdu dobrý business plán a našli jste díru na trhu, je třeba po tomto skočit. Jenže do začátku podnikání musíte disponovat určitým kapitálem. Pokud jej nemáte, otevírá se vám možnost zažádat si o podnikatelské úvěry. V případě nebankovní společnosti bude toto vyřízení rychlé a jednoduché, a opět s ohledem na vaše možnosti splácení.

Co zvážit před výběrem půjčky?

Existuje spousta kritérií, která byste měli zvážit před tím, než si nebankovní půjčku vezmete.
  • Zjistěte si, zda má vám nabízená půjčka fixní či variabilní úrokovou sazbu.
  • Umožňuje vaše půjčka předčasné splacení zdarma?
  • Účtuje si poplatek za sjednání?
Hlavně se vždy držte pravidla, abyste si nepůjčovali více, než skutečně potřebujete.

Publikováno: 26. 07. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková