Za tureckými plážemi. Jaké patří k nejkrásnějším vůbec?

Patříte mezi milovníky exotických dovolených? Vaše kroky se tedy nebudou ubírat cestou přírody, nýbrž cestou pláží a moří. Mezi vůbec nejoblíbenější destinace každého roku patří Turecko, které je nejen cenově dostupné, ale také toho má mnoho co nabídnout. Ukázkou je například řada působivých pláží, mezi něž patří i pláž Kleopatra nebo Iztuzu. Nejen o těchto si prozradíme víc.

Pláž Kleopatra

O Turecku se toho můžete dočíst mnoho. Jen v málokteré encyklopedii vám však prozradí konkrétní pláže, na kterých trávit volné chvíle. Mezi vůbec nejkrásnější pláže patří pláž Kleopatra, která je středem pozornosti hlavně turistů. Ti totiž mají v jejím okolí mnoho co navštívit. I když je velmi krásná a čistá, kolem dokola se nachází restaurace, bary i drobné obchůdky. Pokud vás nebude bavit celý den polehávat na sluníčku, můžete se vydat na hrad, ke kterému vede lanovka. Svůj program proto můžete právě tímto hezky zpestřit.

Pláž Iztuzu

Kleopatřina pláž je však turisty velmi navštěvovaná, proto se nabízí otázka, kam případně zavítat, pokud by zde nebylo hnutí. Za takzvanou zlatou písečnou pláž se považuje pláž Iztuzu, která je všude okolo obklopená borovicemi. Co potěší milovníky zvířat, tak je určitě společnost želv, jež zde mají svá sídliště. Co se týče samotné pláže, nabízí postupný sestup do vody čili je to ideální místo pro rodiny s dětmi. Sluníčko zde také nebudete postrádat.

Modrá laguna

Milujete starší filmový snímek Modrá laguna? Pak se budete chtít určitě podívat na jednu z nejoblíbenějších tureckých pláží, kterou je Modrá laguna (čili stejnojmenné místo). Co každý turista ocení jsou možnosti, které se zde člověku nabízí. Nejen možnosti se dobře najíst nebo napít, ale také zde srdce zaplesá každému fotografovi. Zdejší scenérie totiž až tají dech v plicích. A to je přesně ten efekt, kterého jistě chcete při snímání fotografií docílit a který vás opakovaně dostane na místo, kde jste v létě strávili svůj volný čas.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková