Neapol, Řím nebo Benátky? Itálie láká na jaro!

Do hor nebo za prvními jarními slunečními paprsky? Jarní prázdniny jsou ideální možností, jak vyrazit na první letošní dovolenou a uniknout tak ze sevření omikronu, mimořádných opatření nebo věčných izolací a karantén. Letiště Praha nadto nabízí přímé spojení do více než stovky destinací, mimo jiné také do Itálie, kde už v únoru a březnu panuje jarní počasí. Přijít na jiné myšlenky je snadné, stačí si koupit letenku a zabalit kufr!

Za krásami Neapole

V jižní části Itálie se pohybují v únoru a březnu teploty kolem příjemných 20 °C, což vybízí k procházkám po Neapoli i výletech po okolí. Přímé letecké spojení do Itálie nabízí různé letecké společnosti několikrát týdně, stačí si jen zajistit parkování na letišti v Praze a už nestojí nic v podniknutí cesty za zážitky. Neapol je vyhlášená také svou gastronomií, je rodným městem pizzy Margherity i výtečných zákusků zvaných sfogliatelle.

Za památkami do Říma

Dlouhé fronty u nejoblíbenějších památek nebo Svatopetrské náměstí narvané k prasknutí? Koronavirus způsobil odliv turistů, Řím je proto nyní dostupný pro všechny milovníky historie a umění, kteří mohou navštěvovat vysněné pamětihodnosti bez dlouhých front. Do většiny historických budov a památek včetně Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí nebo Kolosea je výhodné zakoupit vstupenky online předem.

Do Benátek bez davů turistů

Obdobné podmínky panují i v Benátkách, které se neprohýbají pod návaly turistů. Letošní karneval je naplánovaný od 12. února do 1. března, oproti jiným sezónám nedošlo k dramatickému navýšení cen za ubytování, masky a karnevalový rej si tak může užít úplně každý. Kdo by měl karnevalového veselí dost, může lodí zajet na ostrovy Burano nebo Murano, které jsou známé svými pestrými domky, ale také výrobou krajek nebo benátského skla. Na oba ostrovy se lze dostat během 45minutové jízdy takzvanými vodními autobusy.

Publikováno: 27. 01. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková