Naučte se vybírat šatní skříň podle těchto 4 pravidel

Výběr perfektní šatní skříně není vůbec jednoduchý. Musí totiž splňovat hned několik důležitých vlastností a parametrů, aby mohla správně sloužit. A protože jde o velký kus nábytku, určitě nechcete řešit její další přemístění a prodej. Tento článek vám díky 4 jednoduchým pravidlům pomůže vybrat dobrou šatní skříň hned napoprvé.

Vnější rozměry ideální do pokoje

Aby šatní skříň mohla vůbec dobře sloužit, musí se vejít do místnosti a do předem vyhrazeného prostoru. Pečlivě si tak zjistěte maximální možné rozměry a na základě těchto dat přizpůsobte celý svůj výběr. Pro efektivní využití místa si také zkuste vybrat co možná nejvyšší šatní skříň, kde vrchní poličky využijete například na sezónní věci či podobné méně často používané předměty.

Kvalitní materiál

Když už promyslíte celý výběr skříně, očekáváte, že dlouho vydrží. Sledujte tak kvalitu použitých materiálů a zpracování. Dobrým příkladem je například šatní skříň dub sonoma vyrobená z kvalitního lamina. Největší odolnost a životnost nabídnou masivní skříně, ale u nich se cena pohybuje v mnohem vyšších relacích.

Vnitřní uspořádání

Protože představuje šatní skříň především místo pro ukládání věcí, velmi záleží na vnitřním uspořádání. Sledujte, jestli uvnitř najdete poličky, zásuvky nebo šatní tyč pro pověšení oblečení na ramínka. Pokud potřebujete všechno z uvedeného, vybírejte kombinovanou skříň, kde najdete všechny tyto prvky v dostatečném množství.

Pěkný design

Klíčovým pravidlem pro výběr je také design. Šatní skříň bílá se přirozeně hodí snad do každého interiéru. Navíc v podobě, kdy je skříň bílá ještě doplněna velkými zrcadly, pomáhá poměrně výrazně opticky zvětšit a prosvětlit pokoj. Určitě tak jde o perfektní volbu hlavně do menších pokojů, kde oceníte trochu vzdušnosti navíc.

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková