5 způsobů, jak můžete okamžitě začít šetřit planetu

Záleží vám na prostředí, ve kterém žijete? Jen málokomu je osud planety lhostejný, nicméně v praxi se o nápravu snaží jen hrstka pozemšťanů. Často přitom stačí tak málo - přírodu můžete začít šetřit třeba hned teď, pokud se budete řídit následujícími tipy. Překvapí vás, že být “enviromental friendly” není tak složité, jak jste si možná doposud mysleli. Navíc ušetříte nemalou částku, a to se přece také počítá!

Kvalitní skladování potravin

Také často vyhazujete jídlo, protože se vám doma rychle kazí? Chcete-li udržet potraviny co nejdéle čerstvé, pořiďte si vhodné obaly (tzn. ty, které lze uzavřít víkem a jsou neprůhledné) a zajistěte, aby se dovnitř nedostalo teplo, světlo a vzduch.

Recyklujte!

Recyklace je klíčem ke světlé budoucnosti naší krásné planety. Při výběru zboží více hleďte na to, zda je vyrobeno z recyklovatelných materiálů a zároveň začněte třídit odpad. Například z PET lahví lze vyrobit široké spektrum produktů - od stavebních materiálů až po oblečení.

Používejte alternativní tonery

Chcete ušetřit za tisk a zároveň udělat něco pro životní prostředí? Přestaňte nakupovat originální barvy do tiskárny a raději se poohlédněte po renovovaných tonerech. Ať už jde o levné tonery HP či alternativní cartridge Samsung, v případě kvalitní renovace nepoznáte rozdíl, a navíc vás bude tisk stát pouze zlomek toho, kolik byste zaplatili za originální tonery.

Datum spotřeby berte orientačně

Vyhazujete potraviny ihned poté, co dosáhnou expirace uvedené na obalu? Datum byste měli brát s rezervou. Opět je zde souvislost se správným skladováním - pokud je jídlo řádně uskladněno, obvykle vydrží podstatně déle, než jak uvádí datum spotřeby.

Myslete minimalisticky

Minimalismus neznamená nakupovat co nejméně, ale kupovat si jen to, co opravdu potřebujete. Většina lidí má tendenci hromadit věci, které však doma jen leží a nikdo je nepoužívá. Jakmile začnete myslet minimalistickým způsobem, budete mít kolem sebe více místa a peněžence ušetřeno.

Publikováno: 13. 06. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak šetřit životní prostředí