Máte doma meditační pyramidu? Prozradíme vše, co o nich možná nevíte

Meditační pyramidy nejsou na trhu žádný nováček. Mnozí lidé mají meditační pyramidy už na své zahradě, jiní se ke koupi teprve chystají. Meditačním pyramidám se také přezdívá energetické pyramidy nebo pyramidy energie, a to proto, že uvnitř pyramidy vzniká pyramidální energie, která je sloučeninou vesmírné či také kosmické energie proudící skrze špičku pyramidy a zemské energie, jež proudí zespodu. Právě pyramidální energie podle všeho dodává člověku potřebnou energii, kterou během dne ztratil.

To je však jen jedna z mnoha zajímavostí, které se s meditační pyramidou pojí. Například se o ní také říká, že je léčivá. Jenže označení “léčivá pyramida” je trochu přehnané. Meditační pyramidy jsou spíše místo, kde se může trávit svůj volný čas, jedná se o místo určené převážně k odpočinku, relaxaci či k meditaci či čtení.

Abychom tedy byli přesní, léčivé účinky možná jsou, jen se však týkají naší psychiky. Nicméně nyní k jednotlivým zajímavostem.

Věděli jste, že meditační pyramidy podporují růst rostlin?

Tip pro všechny pěstitele rostlin. Jestliže rostliny nerostou tak rychle a bezproblémově, jak byste asi očekávali, je načase si domů pořídit jednu takovou meditační pyramidu. Právě meditační pyramidy nemají pozitivní dopad jen a člověka, ale také na rostliny. Stačí, když například semínka položíte na pár minut do pyramidy těsně před jejich zasetím. Poté, když je zasejte, budou růst kvalitněji, rychleji a bezproblémově.

Ostatně tak to platí i u zalévání. Pokud vodu, kterou rostliny zaléváte, dáte na chvilku do pyramidy a následně s ní polijete rostliny, opět se dočkáte krásné zahrádky.

Meditační pyramidy zbavují stresu a napětí

Meditační pyramidy jsou místo, kde se doslova zastavil čas. Právě zde se můžete oprostit od veškerého stresu a napětí, které se ve vašem těle hromadí. Stačí vám krátký pohyb v pyramidě a budete se cítit odpočatí, v klidu a v rovnováze.

Publikováno: 30. 11. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková