Jak si v létě užít grilování s přáteli

Plánujete letní grilování a přemýšlíte, co vše připravit? Inspirujte se tipy na zábavu, ale i na zajímavé recepty. Užijte si příjemné chvíle s rodinou i přáteli. Vyzkoušejte něco nového a buďte připravení i na návštěvu dětí nebo čtyřnohých mazlíčků.

Zabavte se

Na správné párty nesmí kromě alkoholu chybět také zábava. Přece nechcete, aby vaši hosté seděli na gauči, v tichu a neměli co dělat ani o čem si povídat. Zkuste naplánovat například vědomostní kvíz, pantomimu, hádání slavných osobností nebo třeba partnerský kvíz. Uvidíte, že na vaši akci tak budou všichni vzpomínat. Pokud plánujete grilování i s přespáním, vymyslet dětem, ale i dospělým stezku odvahy.

Děti a zvířata s sebou

I když si chcete povídat nebo se pobavit se svými vrstevníky, pokud máte oplocenou zahradu, případně vyžití pro děti, nebojte se je na grilování pozvat také. Uvidíte, že s dětmi a se psy vám potvrdí účast mnohem větší počet lidí, kteří by jinak museli řešit náročné hlídání a možná by se u vás zastavili jen na chvíli. Připravte klidně nějaké dobroty i pro zvířecí mazlíčky a nezapomínejte na jídlo pro děti. Ať už se jedná o klasické špekáčky nebo kuřecí steaky naložené v nepikantní marinádě.

Co na gril

Při výběru dobrot na gril myslete na milovníky masa, ale také případné vegetariány. Připravte na grilu pomocí dřevěných briket také ryby, grilovanou zeleninu nebo třeba kuřecí křidýlky v marinádě. Lákavým pokrmem budou také špízy, kdy si každý z hostů může přichystat špíz podle toho, co má nejraději. Vyzkoušejte i tofu na grilu, grilovaný seitan nebo robi náhradu masa.

Pomůcky, které oceníte

Letní grilování s přáteli se neobejde bez papírových talířů a kelímků. Nebudete tak muset řešit zdlouhavé umývání nádobí. Myslete také na ubrousky, zahradu nebo terasu ozdobte balónky a světelnými řetězy. Nezapomínejte na deskové hry, případně sportovní pomůcky na zahradu. Vaši hosté ocení taky bazén nebo alespoň solární sprchu. Pro jednodušší přípravu pokrmů si pořiďte zahradní gril a k tomu dřevěné brikety a pelety. Velkou výhodou bukových briket je také možnost zatopit s nimi, jak venku, tak v domácnosti. Užijte si tak akci klidně do ranních hodin.

Zahradní párty

Na zahradní párty by nemělo chybět komfortní posezení. Ať už se jedná o nábytek z palet, zahradní houpačky nebo třeba ratanový nábytek. Přidejte měkké podsedáky, množství teplých dek a pohodlných polštářků. I na své zahradě tak můžete vytvořit příjemný prostor pro aktivity s rodinou a přáteli.

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková