Zemní vruty jsou ideální pro založení zahradního domku i dřevostavby

Drtivá většina dřevostaveb se stále zakládá na betonovou základovou desku. Ovšem jedná se o pracný způsob, kdy musíte nejprve vyhloubit díru do země, poté vytvořit bednění a zabetonovat patku. Musíte také počítat s tím, že tvrdnutí betonu trvá 3-4, což zpomalí práce na stavbě. V posledních letech stavebníci stále více dávají přednost právě zemním vrutům a není se čemu divit. Zemní vruty nabízí hned několik podstatných výhod, které vám v následujících řádcích představíme.

Jak fungují zemní vruty?

Zemní vruty jsou opravdu jednoduché na instalaci a aplikovat je do země hravě zvládnete i sami. Ve většině případů vám k tomu postačí pouhá kovová tyč nebo roxor, který slouží jako páka. Zemní vruty mají na horní části otvor, kde tyč provlečete.

Následně jen otáčíte ve směru hodinových ručiček a vrut se zavrtá. Pokud je vrut moc velký nebo tvrdá zemina, může vám dělat problém vrut zavrtat. Pro takové případy se používá instalační T klíč, který je oboustranný a poskytne tak větší rameno síly. Instalační klíč zastrčíte do otvoru na vrutu a otáčíte. Speciální klíč vám pomůže zavrtat zemní vruty i do obtížnějších terénů.

Z čeho se vyrábí zemní vruty?

Zemní vruty se zpravidla vyrábí z oceli, která je žárově pozinkována. Povrch vrutu se zajišťuje zinkováním, aby nedocházelo ke korozi. Hodí se pro zakládání dřevostavby, ale využívají se také pro zahradní domky.

Jaké jsou hlavní výhody zemních vrutů?

Na rozdíl od betonování šetří značné množství času při zakládání staveb jako je zahradní domek, dřevostavby apod. Zemní vruty lze snadno recyklovat, popřípadě vytáhnout ze země a přemístit na jiné místo. Jsou vyrobené z oceli a pozinkované, tudíž mají také dlouhou životnost, která může dosahovat délky až padesát let. Zemní vruty jdou s životním prostředím ruku v ruce, protože neobsahují žádné chemické prvky.

Publikováno: 11. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková