Finance a práce

Komu dáte svůj hlas v E.ON Energy Globe 2022? Můžete za něj získat i krásnou odměnu

Ekologická soutěž E.ON Energy Globe je v ČR pořádána již od roku 2008. Odměňuje projekty a skvělé nápady z oblasti úspory energií a životního prostředí. Vítěz této soutěže pak reprezentuje ČR na mezinárodní soutěži Energy Globe Award. Pomůžete ho vybrat?

Pokud vás zajímá ochrana přírody, ekologie a související témata, šest finalistů E.ON Energy Globe určitě stojí za vaši pozornost. O některých z nich pravděpodobně ještě uslyšíte, protože nápady jsou to skutečně inovativní.

Šestice nejúspěšnějších z Česka

Do čtrnáctého ročníku soutěže E.ON Energy Globe se přihlásilo 165 projektů z celého Česka. Odborná porota z nich vybrala pět, které postoupily do finále, a veřejnost svým hlasováním zvolila šestý, tedy divokou kartu. O jaké inovativní nápady jde?

1. Obec Kněžice je příkladem energeticky nezávislé obce, mají bioplynovou stanici.

2. Společnost Myco vyrábí obalový materiál z hub, který umí nahradit plasty i polystyren.

3. Nikatron přichází s úsporným řízením osvětlení Savee pro optimalizaci svícení i ve starších objektech.

4. V Rokycanech revitalizovali vodní tok do podoby protipovodňového parku a biotopu raků.

5. Obec Rybí ze severní Moravy přichází se svými 190 samostatnými domovními čističkami odpadních vod napojenými na centrální dispečink.

6. Wienerberger s fotovoltaikou integrovanou do střešní krytiny je divokou kartou vybranou veřejností.

A jaký nápad se nejvíce zamlouvá vám? Hlasujte online!

Hlasujte až do konce září

Jde o hodně. Vítězný projekt získá odměnu ve výši 300 000 Kč, vybírají se však celkem tři projekty, další získají bohaté ceny od partnerů. A odměněni můžete být i vy. Na webu E.ON Energy Globe můžete až do konce září hlasovat, dát hlas jednomu projektu dle vašeho výběru. Budete zařazeni do slosování o rodinný let balónem, víkendový pobyt v korunách stromů a dárky od partnerů. Slavnostní vyhlášení bude 22. října vysílat Česká televize, tak se nezapomeňte dívat.