Kde vzít peníze na podnikání? Ideální jsou vlastní zdroje, ale ne každý má našetřeno

Rozhodnutí podnikat či rozšířit stávající business jde obvykle ruku v ruce s otázkou financí. Každá legrace něco stojí a o podnikání to platí dvojnásob. Kde peníze vzít a kolik si půjčit? Pokud máte možnost využít vlastní zdroje – úspory, udělejte to. Získáte obrovskou výhodu – v nejhorším případě o všechno přijdete, ale nedostanete se do mínusu. A pokud vám nevadí, že firma neporoste tak rychle, jak by mohla růst v případě větších investic, můžete první výdělky reinvestovat. Ať už se však bavíme o úplném startu podnikání, nebo rozšíření rozjeté firmy, ne vždy je možné použít vlastní úspory. V mnoha oborech jsou podmínkou poměrně velké vstupní investice, které přesahují finanční hranice běžného podnikatele. Možná je to i váš případ – třeba se chystáte otevřít restauraci a neobejdete se bez dostatečně kvalitní kuchyně. Kde vzít několik set tisíc korun?

Banka je možnost, ale ne jediná

Začínající podnikatelé bez dostatečně vysokého obratu nemají v bankách na růžích ustláno. S trochou nadsázky lze tvrdit, že mnohem větší šanci na úvěr ve výši několika set tisíc korun mají „lidé od pásu“. Bez garance pravidelného příjmu se o finanční prostředky žádá podstatně hůř. Proces je zdlouhavý a plný administrativních překážek. Zkrátka nic, co by si chtěl člověk zopakovat. Nabízí se však i jiné řešení. Rychlá půjčka od nebankovního poskytovatele. Podmínkou je výběr spolehlivé instituce, která nabízí úvěry za přijatelných podmínek.

Záchranné lano podnikatelům hází Ferratum Bank

Najít podnikatelský úvěr bez zástavy není snadné. Jako jedna z mála ho nabízí Ferratum Bank, která umožňuje sjednání půjčky online bez komplikované administrativy a poplatků. Půjčku ve výši od 50 tis. Kč do 1,3 milionu Kč lze využít pro nákup nového vybavení, rozšíření inventáře, nábor nových zaměstnanců či pro jiné podnikatelské účely. Aktuální podmínky najdete na ferratumbank.cz.

Publikováno: 23. 05. 2019 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková