Černý čaj jako prevence mnoha zdravotních problémů. Od čeho konkrétně ulevuje?

Jsi nemocný? Hlavně pij velké množství čaje! Doporučovaná rada, kterou slýcháme v době nemoci ze všech stran. Ne vždy je nám ale doporučováno pít čaj už předtím, než onemocníme. A to by nám tak pomohlo! Například černý čaj je vynikající prevencí mnoha zdravotních chorob, které ani nemusí být provázeny tradičním nachlazením. Od čeho konkrétně černý čaj ulevuje a jakým zdravotním problémům dokáže předcházet?

Černý čaj není zelený

Úvodem stojí za připomenutí to, že černý čaj nerovná se zelenému čaji. Mluvíme o dvou různých nápojích, i když mírou kofeinu se mohou velmi podobat. Milují ho především v Anglii, kde se dokonce pije s mlékem o páté, ale díky svým pozitivním zdravotním benefitům si našel cestu do nejedné české domácnosti. Pojďme si tedy říct, na co konkrétně působí a čemu konkrétně může předcházet.

První pomoc při vysokém krevním tlaku

Už jste někdy slyšeli o rizicích, které s sebou nese vysoký krevní tlak? Může být zdrojem kardiovaskulárních onemocnění nebo mozkových příhod čili těch nejvážnějších scénářů, jaké nás životem mohou provázet. Díky černému čaji však značně regulujete vysoký krevní tlak a dostanete ho do přijatelné hladiny, ve které si ho stačí jen udržet. Tento pozitivní dopad na zdraví byl dokonce prokázán vědecky. V minulosti existovala zkušební skupina lidí, která denně pila zhruba tři šálky černého čaje.

Proti zánětům v ústech

Když by vám někdo položil otázku, kde se nachází nejvíce bakterií, co byste odpověděli? Většina lidí řekne, že na rukou, proto si je také umývá, ale ve skutečnosti se nejvíce škodlivin nachází v našich ústech. I proto zde vznikají nejrůznější záněty, tvoří se zde plak a kazy. Pomocí černého čaje můžete ústa v jistém slova smyslu dezinfikovat. Černý čaj totiž obsahuje celou spoustu látek, které ústům prospívají. Vlivem nich se odstraňují záněty, plaky i vytvořené bakterie.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková