Garážová vrata dělají garáž

Uzavřený a zabezpečený prostor zajistí garážová vrata, naše auto i domov jsou pak chráněné. Bez vrat je to jen přístřešek na auto. Výběru vrat bychom tak měli věnovat pozornost.

Bez vrat to není garáž

Přístřešek nám ochrání auto před deštěm a nánosy sněhu, už ale ne před mrazem nebo zloději. Právě garážová vrata umožňují prostor uzavřít a uzamknout. V garáži můžeme také zařídit malou dílnu nebo využít místo pro regály jako další skladovací prostory. A samozřejmě v ní parkovat auto, které je chráněné před zloději i výkyvy počasí, což je velmi pohodlné. Nemusíme čekat v mrazech, až se auto ohřeje a škrábat namrzlé sklo, v létě pro změnu otvírat všechny dveře a snažit se interiér ochladit.

Nejen pro auto

Garáž je často i dalším vchodem do domu, který využíváme pro zkrácení cesty nejen z auta, ale i třeba zahrady. Rozhodovat při výběru by tak měl správný typ otevírání vrat, abychom si práci ušetřili, nikoli přidali. Nejoblíbenější jsou v současné době garážová vrata sekční, která se otevírají zasouváním jednotlivých panelů dovnitř do garáže podél stropu. Pro garáže s nízkým stropem nebo vjezdem se však nehodí, protože zasouvací mechanismus vše ještě sníží. Pak jsou vhodnější variantou vrata posuvná, která se zasouvají podél zdi a umožňují i jen částečné otevření, což využijeme právě v případě, že si přes garáž zkracujeme cestu do domu ze zahrady či dvora.

Svou roli pak hraje samozřejmě i design, bylo by ale chybou zvolit nekvalitní vrata jen proto, že se nám víc líbí než ta kvalitní. Raději si objednejte digitální tisk garážových vrat, který umožní nechat si na ně natisknout téměř cokoli. Motivy imitace dřeva či betonu, abstraktní obrazce, fotografie z dovolené, to vše může zdobit vaše vrata do garáže a vytvářet z nich originální ozdobu vašeho domu.

Publikováno: 23. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková