Centrální vysávání ulehčí práci s úklidem

Čisté pracovní prostředí je nutné zajistit nejen v kancelářích a obchodech, ale také průmyslových halách a výrobnách. S efektivním úklidem pomáhají centrální vysavače.

Dýchat čistý vzduch

Nečistoty, prach a drobné částice jsou součástí každého prostoru, kde se vyrábí a zpracovává, bez ohledu na jeho zaměření. V průmyslové výrobě se brousí, řeže, mele a dělá mnoho dalších úkonů, při kterých jako odpad vzniká právě různý prach. Ten je nutné odstraňovat, k čemuž pomáhá průmyslová vzduchotechnika. Pokud ho nelikvidujeme, usazuje se a také ho dýchají pracovníci, což je nežádoucí. I malá vrstva usazeného prachu navíc může představovat velké problémy, protože podporuje vznik prostředí s rizikem výbuchu. Efektivní je centrální vysávání, které se používá třeba i v teplárnách a elektrárnách pro úklid uhelného prachu, který se řadí mezi explozní. Riziko výbuchu ale není doménou jen uhelného prachu, za explozivní se považují i všechny prachy v potravinářství, nebezpečný může být i papírenský nebo dřevní prach. Pro zamezení případného šíření zpětné vlny do sacího potrubí je filtrační zařízení pro odsávání explozního prachu mimo jiné vybaveno i zpětnými klapkami.

Efektivně centrálně

Ve většině provozů ale není možné udržet pořádek jen pomocí lidských rukou a klasického vysavače, který se přenáší z místa na místo. Jeho výkon je zpravidla nedostačující a objem odpadu, který je potřeba odsát, je obrovský. Proto se v prostorách nejčastěji používá centrální vysávání, které má potřebný výkon a rozsah. Centrální vysavače bezprašně a efektivně uklidí výrobní haly, pracovní prostory i dopravní cesty v každém provozu.

Uklizené prostředí a čistý vzduch jsou základem bezpečného pracoviště. Centrální vysavače a kvalitní vzduchotechnika pomohou udržet pořádek v průmyslových provozech i kancelářských budovách.

Publikováno: 27. 02. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková