Jakou zeleninu vypěstovat na zahradě na jaře

Jarní období je ideální čas pro pěstování zeleniny. Příroda se probouzí, slunce vykukuje častěji, trávu poprvé sekáme pomocí robotické sekačky a teploty stoupají. Jarní zelenina je plná vitamínů a minerálů a jistě už se těšíte, až po zimě ochutnáte své vlastní produkty. V tomto článku vám poradíme, jaké druhy zeleniny můžete pěstovat právě v jarních měsících.

Špenát

Špenát je ideální jarní zelenina. Vysévá se v dubnu a má krátkou vegetační dobu. Potřebuje vlhkou půdu a stínování. Špenát obsahuje hodně vitamínu C a vápníku, který je důležitý pro zdraví kostí. Špenát můžete použít do salátů, do omáček nebo jako přílohu k masu.

Salátové okurky

Salátové okurky jsou další zeleninou, kterou můžete v jarních měsících pěstovat. Vysévají se v dubnu a květnu. Mají rády slunce a dostatek vody. Salátové okurky obsahují hodně vitamínu C, draslíku a hořčíku. Nejsou náročné a hodně plodí. Můžete je použít do salátů nebo jako přílohu k hlavním jídlům. Oblíbené jsou hlavně v podobě řeckých tzaziky doplněných koprem a kysanou smetanou.

Mrkev

Mrkev můžete pěstovat po celý rok. Vysévá se v dubnu a má krátkou vegetační dobu. Potřebuje hlubokou půdu a dostatek vláhy. Mrkev obsahuje hodně vitamínu A, který je důležitý pro zdraví očí. Mrkev můžete použít do polévek, nastrouhat ji do salátů nebo dušenou jako přílohu k masu.

Rukola

Rukola se pěstuje velmi snadno, a přitom bývá v obchodech velmi drahá. Vysévá se v dubnu a za krátký čas přinese první plody vaší práce. Potřebuje slunce a dostatek vláhy. Rukola obsahuje hodně vitamínu C, hořčíku a draslíku. Má specifickou výraznou chuť, která z běžného salátu udělá pikantní zážitek. Rukolu můžete použít do salátů, jako přílohu k těstovinám nebo jako ozdobu na pizzu.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Aneta Malinová