Jaké zvolit osvětlení do ložnice?

Svítidla a osvětlení do ložnice bychom měli vybírat s citem, aby nepůsobily rušivým dojmem. V této zóně odpočinku volte raději tlumené osvětlení než zářící LED světla.

Útulnost na prvním místě

K základnímu osvětlení ložnice patří stropní svítidlo a lampičky na nočním stolku. Příjemnou atmosféru vykouzlíte právě kombinací stropních, nástěnných a vestavných světel, která vám nebudou svítit přímo do očí, když budete ležet v posteli.

Na výšce stropu záleží

Svítidla do ložnice též vybírejte s ohledem na výšku stropu. Kde se nemusíte omezovat, můžete volit závěsné lustry, bodovky nebo přisazené stropní osvětlení. Poslední jmenované je ideální volbou do ložnic s nižším stropem. Těsně totiž přiléhají ke stropní konstrukci, proto nikde nepřekáží.

Efektní světla

Těmi jsou moderní svítidla vestavěná ve skříni či v sádrokartonovém podhledu. Působí velice jednoduchým a čistým dojmem, nikde vás nebudou obtěžovat vedoucí kabely. Vestavěná světla jsou k dostání v kulaté a hranaté podobě.

Kombinujte s doplňky

Není dobrým nápadem, pokud v ložnici máte jedno centrální světlo. Jistě uvítáte různé varianty osvětlení, které budete zapínat dle vašich potřeb. Jednou takovou jsou nástěnná svítidla, jež je možné zakoupit v setu s osvětlením hlavním. Jejich hlavní předností je mléčné sklo, které dokáže světlo příjemně rozptýlit.

Kde nakoupit?

Prodej svítidel a osvětlení zprostředkovávají jak kamenné prodejny, tak internetové obchody. V nich máte tu výhodu, že naleznete všechna světla na jednom místě. Můžete tak v klidu vybírat z nepřeberného množství svítidel přehledně rozdělených do kategorií. V nich naleznete stropní, závěsná, nástěnná a LED svítidla, stojací a stolní lampy. Abyste nemuseli složitě tápat, světla jsou seřazena i dle místností, kam se nejvíce hodí. Samozřejmostí je též široká nabídka příslušenství.

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková