Jak se správně starat o svůj telefon?

Chytrý telefon je naším každodenním společníkem a důležitým pracovním nástrojem, který máme téměř neustále u sebe. Pozornost bychom proto měli věnovat i jeho údržbě a čištění. Důvodem není pouze estetika, ale také delší životnost zařízení. Jak ale správně na to? Udělejte si chvilku, držte se několika následujících kroků a smartphone budete mít opět krásný, čistý a plně funkční. Důležitou součástí je také dopřát svému smartphonu pravidelnou údržbu od profesionálů. Váš telefon si to rozhodně zaslouží.

Na displeji telefonu se přirozeně nachází nejvíce nečistot, bakterií, mastnoty a prachu. Jeho důkladné vyčištění je tedy skutečně důležité. K tomu se nejlépe hodí dezinfekční ubrousky, které nezpůsobují na displeji ani ochranném skle žádné škrábance a perfektně eliminují veškeré bakterie i špínu, otisky prstů a další nečistoty. Další možností je použít hadřík z mikrovlákna společně s přípravkem třeba pro čištění počítačových monitorů. Obyčejnou vodu raději nepoužívejte kvůli mikroskopickým částečkám schopným displej poškrábat. Hadřík musí být navíc skutečně pouze navlhčený, aby se čistící tekutina nedostala dovnitř přístroje.

U současných telefonů není mnohdy možné se jednoduše dostat k samotnému vnitřku telefonu včetně úložiště baterie. Prach, bakterie a další nečistoty se však usazují i zde. Obzvlášť za tímto účelem se pak vyplatí navštívit profesionální servis, kde telefon projde kompletní očistnou kúrou. „V autorizovaných servisech certifikovaný technik zařízení zkontroluje po vizuální i mechanické stránce, tedy zvenčí i zevnitř. Tím jej zbaví nečistot, odborně vyčistí konektory, mikrofony, sluchátka a veškeré oblasti telefonu. Navíc součástí čištění je i diagnostika zařízení, která pomůže odhalit potenciální závady. Pravidelná péče o telefon zaručuje prodloužení jeho životnosti. Je to jako návštěva zubaře, či servis automobilu. Navíc, a to ví málo kdo, na takovém telefonu může být i více bakterií než na záchodovém prkénku. Celá diagnostika a čištění technikům na našich iWant prodejnách zabere jen cca 20 minut. Běžná údržba je možná i uživatelem, ale raději vždy doporučuji přenechat to odborníkům, neboť i nepatrné poškození pak může vést k prodražení opravy zařízení,“ říká Petr Rozkošný, After-Sales Care & Apple Authorised Service Provider Manager ze společnosti iWant Apple Premium Reseller.

Spousta nečistot se dostane také na pouzdro našich telefonů. Především průhledné silikonové obaly jsou na nečistoty náchylnější, a nakonec mohou působit dost nevzhledně. Ani na tento doplněk svého telefonu byste tedy neměli při pravidelné údržbě zapomínat. Ideálním pomocníkem na ať už silikonová nebo kožená pouzdra je měkký suchý hadřík, který nepouští vlákna. Tím otřete vnitřní i vnější stranu krytu. Přičemž není žádoucí používat čisticí prostředky na okna a do domácnosti, aerosolové spreje, rozpouštědla, čpavek, abrazivní prostředky ani čističe obsahující peroxid vodíku. Použít naopak můžete přípravek určený právě k čištění telefonu, na trhu je jich nepřeberné množství.

Publikováno: 01. 09. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková