Sportování na dovolené vás může bez pojištění stát i statisíce

O tom, že vyrazit na dovolenou bez kvalitního cestovního pojištění není dobrý nápad, se již v přesvědčilo mnoho lidí. Někteří se s následky potýkají dodnes, protože splácí nákladnou zdravotní péči, kterou by za ně jinak zaplatila pojišťovna. Pozor by si měli dát především milovníci sportu, protože právě těm hrozí největší riziko zranění. Na dovolenou si jedete odpočinout a doufáte, že se domů vrátíte nabití energií. Jenomže stát se může cokoliv, a to i v případě, že ji celou proležíte na lehátku. A co teprve při provozování sportů, byť rekreačního charakteru? Pokud komerční cestovní pojištění považujete za zbytečnost, která vám navýší celkové náklady za dovolenou, zamyslete se nad tím, zda vám úspora řádově několika desítek korun za den stojí za to. Vždyť jen zlomená ruka by vás mohla v zahraničí stát minimálně desítky tisíc a za náročnou operaci byste zaplatili i statisíce.

Modrá kartička zdravotního pojištění (ne)stačí

Cestovní pojištění se vyplatí i v rámci cestování po EU. Evropský průkaz zdravotního pojištění sice garantuje poskytnutí zdravotní péče, ale pouze za stejných podmínek, jaké mají místní občané. V praxi to může znamenat nemalou spoluúčast. Nehledě na to, že díky cestovnímu pojištění nebudete na řešení nepříjemné situace sami – odborníci na asistenční lince vám kdykoliv poskytnou potřebné informace a zařídí vše, co je třeba.

Pojištění sportů vybírejte podle toho, co budete v zahraničí dělat

Cestovní pojištění byste měl vybrat především podle toho, jakým rekreačním sportům na dovolené se hodláte věnovat. Kvalitní produkty mají mnoho aktivit zahrnuty již v základu (např. v rámci cestovního pojištění od ERGO pojišťovny jich je bez přirážky více než sto). Milovníkům adrenalinu však nezbude, než si sjednat také připojištění adrenalinových sportů. Možná se budete divit, ale do dané kategorie spadají i některé aktivity, které považujete za velmi bezpečné. A pokud se hodláte věnovat potápění v obtížných podmínkách, vysokohorské turistice nad 5 000 m, parašutismu, canyoningu, paraglidingu či jiným velmi rizikovým aktivitám, nezapomeňte si sjednat připojištění extrémních sportů.

Publikováno: 01. 12. 2018 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková