Jak najít motivaci pro cvičení po létě

V létě se spousta z nás rozhodne žít zdravěji a pravidelně sportovat. Teplé období totiž k aktivitě přímo vybízí, bohužel však toto předsevzetí často vezme za své s prvními pochmurnějšími dny. Jak na pohyb nerezignovat a motivaci si udržet?

Děláte to pro sebe

Koncem léta je čím dál těžší najít motivaci, obzvlášť když „plavková sezóna“ už pomalu, ale jistě končí a v zimní bundě vaše shozená kila nevyniknou. Máme tak najednou tisíc výmluv, proč si čas na cvičení nehledat. Právě v tuto chvíli si ale musíte uvědomit, že to děláte sami pro sebe, pro lepší fyzičku, pro zdraví. Když nebudete brát fitness trénink jako nutné zlo, ale jako potěšení a jako cestu, díky níž získáte vyrýsované, odolné a hlavně zdravé tělo, bude daleko snazší zvednout se z gauče a začít něco dělat.

Zasloužíte si odměny

Vedle vnitřní motivace hraje důležitou roli i ta vnější. „Obalamuťte“ proto mozek po cvičení nějakou odměnou, může to být třeba návštěva wellness klubu, masáž nebo nový kousek oblečení. Díky těmto věcem mozek totiž vyhodnotí, že za to vynaložené úsilí stojí. Postupem času si pak příliv endorfinů spojí se samotným cvičením, nikoli s odměnou, a máte vyhráno.

Využijete ideální podmínky

Zatímco na začátku nového roku fitness centra praskají ve švech, jak se všichni s vervou pustí do cvičení, po létě jsou posilovny mnohem prázdnější. Nastává tak ideální čas pro ty, kteří se tady chtějí rozkoukat a vyzkoušet si, jak všechny stroje fungují, aniž by je pozorovaly spousty zvědavých očí. Sportovat ale můžete i venku, protože se ochladilo, nehrozí, že se budete koupat ve vlastním potu ještě předtím, než se vůbec do tréninku pustíte.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková