Arktický Gin Bivrost aneb specialita z nejčistší ledovcové vody

Patříte-li mezi milovníky ginu, určitě byste měli ochutnat prémiový arktický Gin Bivrost. Jak název napovídá, kombinuje v sobě vodu z ledovce a jemnou vůni lokálních bylinek. Největší jeho unikátnost spočívá v tom, že se vyrábí ručně za svitu polární záře.

Seznamte se

Arktický Gin Bivrost je vyráběn v nejsevernější palírně světa – Aurora Spirit v Norsku nacházející se na úpatí majestátních Lyngenských Alp. Odtud je na trh dodáván od roku 2016. Co znamená název Bivrost? Jde o složení dvou severských slov, a to Biv, které znamená třesení, a rost neboli silnice. Pro Vikingy slovo Bivrost znamená polární záři, kterou vnímali jako magický most spojující zemi lidí ve světě Midgard do nebe, říše severských bohů zvané Asgard.


Unikátnost v každém loku

Jak již bylo nastíněno, prémiový Gin Bivrost je vyroben z čisté filtrované vody z tajícího ledovce a ručně sbíraných lokálních rostlin. Výsledkem je jemná chuť a elegantní vyváženost jednotlivých složek. Ucítíte arktické bobule, kořeny a koření s citrusovým a kořeněným závěrem. Arktický Gin je vyráběn s tou největší péčí ručně a v malých objemech. Díky tomu se jedná o skutečnou specialitu, jež si zasloužila řadu celosvětových ocenění.


Jak si připravit drink?

Arktický Gin Bivrost je k dostání v lahvích o objemu 0,5 l s obsahem alkoholu 44 %. Abyste si ho náležitě vychutnali, doporučuje se ho popíjet s borůvkami a malinami. Pro podtržení a vyzdvižení jeho mrazivého nádechu přidejte několik kostek ledu. Pro přípravu nápoje evokujícího svět drsných vikingů dejte do sklenice nejprve pár kostek ledu, následně 4 maliny a 6 borůvek. Ovoce zalijte 4 cl arktického ginu Bivrost a nakonec přelijte tonikem. Drink je hotový a vy si můžete začít vychutnávat elegantní vyváženost jeho chutí, středně silné tělo a středně dlouhý citrusovo-kořeněný závěr.

Publikováno: 22. 02. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková