Jaké domácí mazlíčky chovají Češi nejvíce? To zjistil nedávný průzkum

Uvažujete nad tím, že začnete chovat domácího mazlíčka? Pak se přidáte k většina svých spoluobčanů. Nedávný průzkum totiž odhalil, že Češi jsou opravdu velice aktivní chovatelé domácích mazlíčků. A jelikož jsou Češi vášnivými milovníky zvířat, jsou také ochotní za své domácí mazlíčky utratit ne stovky tisíc ani miliony korun, ale dokážou za ně utrácet doslova miliardy korun. A pak že domácí mazlíčkové nic nestojí! Podle průzkumu se nejvíce utrácí za krmivo. Češi svým zvířecím společníkům dopřávají opravdové delikatesy a nebojí se za ně připlatit. Chtějí, aby jejich mazlíčkové jedli opravdu kvalitní potraviny a pokrmy, které jim dodají potřebné živiny a vitaminy. V souvislosti s utrácením za domácí mazlíčky je třeba ještě poznamenat, že kromě krmiva se výrazně utrácí i za pelíšky, hračky a také za transportní tašky. Zpátky však k chování domácích mazlíčků. Víte, jaké domácí mazlíčky Češi chovají nejvíce? Nedávný průzkum to zjistil.

Češi jsou národem pejskařů

Pokud bychom měli říct jedno zvíře, na které Češi nedají dopustit, automaticky bychom řekli “pes”. Češi jsou národem pejskařů, o tom není sporu ani pochyb. V českých domácnostech se najdou rovnou dva miliony pejsků, o které se Češi dnes a denně starají a kterým kupují to nejlepší, co na trhu najdou. Zejména nejrůznější psí delikatesy jsou to, co Češi svým psům dopřávají.

V oblibě jsou taky kočky

Nesmíme však zapomenout na kočky, které jsou v těsném závěsu za psy. Těch se však v českých domácnostech chová rapidně méně. Podle průzkumu se jich v českých domácnostech najde kolem jednoho milionu.

Popularita roste papouškům i hadům

Zmíněni však byli mazlíčci, kteří nebyli překvapením. Co však pro vás překvapení bude, je to, že roste popularita hlavně papouškům a hadům. Nejvíce se chovají andulky a korely, kterým se z hliníkových profilů a stavebnice Aluhobby sestaví jen menší ptačí klec, z terarijních zvířátek, jež nachází svůj domov v připravených teráriích, lze vypíchnout hady škrtiče a pavouky.

Publikováno: 30. 11. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková