Jak každodenně ušetřit nemalou částku?

Léto a letní dovolené jsou za dveřmi a vy jistě oceníte pár korun navíc ve vaší peněžence. S těmito malými změnami to bude možné. Pokud patříte k lidem, kteří hodně utrácejí a ztrácejí přehled o rozpočtu, možná je načase pár věcí ve svém životě přehodnotit. Nemusíte si nutně hledat další zaměstnání. Stačí, když každý den změníte jednu z těchto věcí.

Pořiďte si mobilní klimatizaci

Mobilní klimatizace je úspornější než chlazení celého domu klasickou klimatizací. Mnohem nižší jsou také pořizovací náklady. A když dobře utěsníte okno, funguje mnohem efektivněji. Bez ohledu na styl bydlení vám bude bezvadně sloužit po celý rok. Široké spektrum přenosných klimatizací značek jako SAKURA, REMKO či REFREDO najdete na klimatizace.zde.cz. E-shop provozuje eprofi.cz s.r.o. - společnost, u které zakoupíte stavební vrátky, elektrocentrály či řezačky na obklady.

Udělejte si doma manikúru i pedikúru

Nejlepší pocit máte samozřejmě tehdy, pokud tuto práci udělá někdo za vás, a proto investované peníze příliš neřešíte. Zamyslete se však nad tím, že každý měsíc můžete díky tomu, že si jednu z těchto procedur uděláte sama doma pořádně ušetřit.

Odložte si každý den dvě eura do prasátka

Tento milý zvyk jste si jistě oblíbili v dětství a ani v dospělosti se ho vzdát nemusíte. Přestože vám dvě eura na začátku přijdou jako malá suma peněz, po dvou měsících vás obsah prasátka mile překvapí.

Připravte si doma oběd do práce

I na obědě můžete občas ušetřit, pokud si jídlo připravíte doma den předtím. Tento krok však neocení pouze vaše peněženka, ale i postava. Víte, co do jídla přidáváte, a proto máte pouze vy sama kontrolu nad tím, co konzumujete.

Vypínejte světla, zastavujte vodu, vybírejte věci ze zástrčky

Šetřete energii a vaše měsíční, zda roční výdaje za byt se přirozeně sníží. Tento benefit samozřejmě neoceníte hned, ale z dlouhodobého hlediska stojí za to.

Užijte si slevy v obchodech

Když se dá, sledujte slevy a nakupujte tak, aby se vám to vyplatilo. Zapomeňte na plnou částku a předražené kousky a pár týdnů si raději počkejte.

Zbavte se zlozvyků

Přestaňte kouřit a omezte i příjem alkoholu. Uděláte něco pro své zdraví, ušetříte a přirozeně si vyčistíte hlavu.

Zapomeňte na taxi službu

Občas neuškodí, pokud absolvujete jízdu autobusem, či tramvají. Jízda taxíkem vás stojí zbytečně mnoho peněz, které můžete díky jiné dopravě ušetřit. Kromě veřejné dopravy je zde ještě možnost, že se místo toho občas projdete. Krásnější postava je samozřejmě bonusem.

Publikováno: 23. 04. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak ušetřit peníze