Bianchi: Italská legenda na dvou kolech

Když se řekne Bianchi, hned se vybaví ikonická tyrkysová barva "Celeste" a s ní spjatá bohatá historie sahající až do roku 1885. Tohle jméno zkrátka v cyklistickém světě zní jako legenda. A není divu – Bianchi se pyšní nejen nejdelší tradicí ze všech výrobců kol, ale i neustálým posouváním hranic v oblasti technologií a designu. Kolo Bianchi je zkrátka pojem.

Silniční kola

V srdci Bianchi bije silniční cyklistika. Mezi jejich modely najdeš jak špičkové závodní stroje, tak i pohodlné kola pro pohodové výlety. Vrcholem nabídky je bezpochyby Bianchi Oltre XR4 – lehký a tuhý rám, který si oblíbily i ty největší hvězdy profipelotonu. Pokud hledáš cenově dostupnější variantu, zkus silniční kolo Bianchi Oltre XR3, které sice ztrácí na tuhosti a hmotnosti, ale geometrii má stejnou jako jeho dražší brácha.

Pro milovníky stoupání je tu Bianchi Specialissima – klasický design, nízká váha a perfektní stoupavost. Naopak pro ty, kteří preferují komfort, Bianchi nabízí model Infinito. Krátká zadní stavba, vysoká hlavová trubka a možnost použití širokých plášťů zaručí pohodlí i na těch nejdelších vyjížďkách.

Všechny silniční modely Bianchi se vyrábějí s technologií CV – Countervail, která pochází z dílny NASA a zajišťuje pohlcení vibrací a zároveň zvyšuje tuhost rámu.

Horská kola a elektrokola

A co pro ty, kteří dávají přednost terénu? I pro ty má Bianchi co nabídnout. Od základních hliníkových modelů Magma až po karbonové hardtaily a celoodpružené modely Nitron a Methanol.

Bianchi se ale nebojí jít i do neprobádaných vod a vrhá se i na elektrokola. Jejich e-biky se vymykají běžným designovým trendům a oslní tě například zabudovanými světly přímo v rámu kola.

Ať už patříte mezi profíky, hobby cyklisty nebo jen milovníky krásných silničních kol, Bianchi má pro vás to pravé. Italská legenda na dvou kolech, která tě nenechá chladným.

Publikováno: 30. 03. 2024

Kategorie: Cestování

Autor: Natálie Ševčíková