7 super tipů, co prožít během dovolené v Řecku

Řecko patří bez pochyby k těm destinacím, které lákají ročně miliony rodin, ale i mladých dvojic. Proto se inspirujte nejzajímavějšími místy, které byste neměli vynechat, abyste si odnesli co nejvíce krásných společných vzpomínek. Cestovat ve dvojici a nechat se unášet atmosférou netypických míst, kterých má Řecko se svými četnými ostrovy více než dost, je zárukou kvalitně strávené dovolené, co říkáte?

Hlavní město kultury Thessaloniki

Pokud čekáte od dovolené zejména zábavu v podobě dech beroucího večerního života, určitě se projděte a vychutnejte si atmosféru malebných uliček města Thessaloniki s množstvím barů, kavárniček a restaurací. Plno atrakcí, tradiční řecké a tance seskupených na koncertech či nezapomenutelný kontakt tradiční řecké tragédie v nedalekém městském divadle Theatro Dasos.

Ostrov Hydra, ráj pro hvězdy

Oblíbený dovolenkový ráj slavného kanadského autora písní Leonarda Cohena, před jehož domem na tomto ostrově je vidět každý den květiny, a na jehož počest se pořádají mnohé oslavy. Zajímavostí je, že na Hydre nenajdete žádná auta, jen oslů či malé rybářské lodě. Jeho tradičnost, jednoduchost a intimita bez přílišného množství hotelů učarovala nejen Cohenovi, ale i princeznám, modelkám, módním návrhářem a jiné umělecké elitě. Proto, pokud hledáte klid od ruchu velkoměst, toto je pro vás to ideální místo.

Majestátní Arkadské hory

Tato část Řecka je to pravé pro vás, pokud milujete majestátnost hor v celé jejich kráse a turistiku. Pokud jste dobrodruh a vylehávání na pláži není nic pro vás, pak vezměte batoh na záda a vydejte se ve dvojici objevovat kouzlo Arkádie s jejím soutěskami, řekami, malebnými horskými vesničkami, muzei, historickými kláštery či tradičními řeckými dílnami od vaření po malování či specializující se na koně.

Tragédií proslulé Mykény

Malebná vesnička mezi horami, olivovníky a pomerančovníky, proslulá tragickým příběhem Heleny Trojské a Achillea je místem, které musíte vidět. Nevynechejte ani mykénské hrad nedaleko vesnice, ze kterého je vidět moře a nedaleké Arkadské hory. Uchváceni budete pozůstatky hradu se slavnou Lví bránou či vykopávek Heinricha Schliemanem, objevitele Tróje. Splněný sen pro nadšence dějin starověkého Řecka.

Messinia, ráj pro golfisty a milovníky luxusu

Starobylé městečko, které na popularitě získává až v posledních letech díky modernizaci. Domů dvou luxusních hotelů s pěti hvězdičkami a špičkové řecké golfové destinace. K tomu bílý práškový písek, křišťálově čistá voda, zážitek v podobě jízdy jako na safari po olivových hájích. O nudu nebude mít nouzi ani mužská ani ženská polovička.

Netypická festivalová vesnička Vovoúsa

Ačkoliv zde během roku, mimo letní sezóny žije asi jen 50 obyvatel a vesnička je v podstatě izolovaná, oddělená starým kamenným mostem, vyplatí se ji vidět. Proč? Protože právě v létě se zde soustřeďuje velké množství turistů a ekologických nadšenců kvůli festivalu, který je plný koncertů, fotografických výstav, jógy za úsvitu, kempování na březích, lovu lanýžů v lese a dalších inspirativních věcí pod širým nebem.

Prohlídka přírodního bohatství v Prespe

Národní park Prespanský s množstvím jezer, mokřady, vodními buvoly, stovkami druhů ptáků a desítkami ryb vás jednoduše uchvátí sám o sobě. Pokud by vám to však nestačilo, ještě větší zážitek můžete mít z jízdy lodí na jezeře Velká Prespa vedle izolovaných skalách, na kterých jsou vytesány náboženské obrazy označující staré útočiště poustevníků. Plavba lodí, prohlídka historie a nádherné přírody v jednom. Dokonalá romantika, co říkáte?  

Publikováno: 12. 06. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková