Sušené květiny mají ojedinělé kouzlo

Pokud přemýšlíte nad zkrášlením interiéru, neměli byste opomíjet třeba takové květiny, jež vnesou do místností ojedinělý nádech. Bohužel, živé květiny vydrží ve vázách sotva týden, a proto je nezbytné je neustále obměňovat. V případě, že však na to nemáte nejen čas, ale ani finance, nadchnou vás sušené květiny, které se chlubí zvláštní vůní a romantickou krásou. Co se sušených květin týče, názory jsou různé. Zatímco někomu se nelíbí, protože prostě nejsou živé, někomu se zase zamlouvají pro jejich nevšednost. Sušené květiny vám vydrží mnohem déle než živé, a to je jejich hlavní přednost.

Jaké květiny se nejčastěji suší?

V podstatě můžete sušit jakoukoliv květinu, nemusí se jednat pouze o slaměnky a statice, které dokonale zapadnou do venkovsky zařízených interiérů. Půvabně vypadají i řebříčky, vratiče a různé druhy trav či bodláků. Zaujmou vás také sušené růže. Sehnat se dají buď přímo usušené pugéty květin, nebo i samostatné kytičky, a tím pádem si můžete seskládat sami sušenou květinu. Samozřejmě nemusíte zůstávat u tradičních druhů, jež rostou v našich končinách, na internetu zakoupíte také africkou, australskou, čínskou či indickou sušinu.

Kde koupit sušené květiny?

Co si představíte vy, když se řekne sušená květina? Jestliže si myslíte, že musíte zůstávat u fádních odstínů, potom jste na omylu, protože některé květiny jsou tak upravené, že vás nadchnou svou barevností. Prolínat tak můžete oranžovou se žlutou, modrou se zelenou a podobně. Záleží jen na vaší fantazii. Podívejte se do internetového obchodu florservice.cz, kde najdete sušené květiny v různém provedení. Určitě si vyberete kousky, které se vám budou zamlouvat po všech stránkách. Tak neváhejte a objednávejte. Unikátně si zkrášlíte obývací pokoj, ložnici, ale klidně i chodbu.

Publikováno: 20. 08. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková