Bydlení

Byty Na Vackově: Působivé bydlení na pražském Žižkově

Pražský realitní trh zažívá zajímavé časy. Nových bytů je málo, jsou drahé a v horizontu několika příštích let se zřejmě situace nezmění. Mnozí odborníci naopak upozorňují, že v roce 2050 může v metropoli bydlet až dva miliony lidí. Jediným možným východiskem je zrychlení procesu výstavby a využívání potenciálu tzv. brownfieldů. K adresám, které v blízké budoucnosti projdou nebývalou proměnou, se zařadí také oblast Horního Žižkova. V místech nákladového nádraží vyroste nový obchodní a rezidenční čtvrť. Nedaleká lokalita Na Vackově si však udrží současný statut klidného místa.

Za bytovým projektem Byty Na Vackově stojí významný developer Metrostav Development. Zájemcům o bydlení v prémiové lokalitě nabídne celkem 342 bytů a ateliérů a 5 nebytových prostor. S danou lokalitou má bohaté zkušenosti – novou etapou volně naváže na již realizované objekty podél ulic Olgy Havlové, Rixdorfská a Na Vackově.

Architektonickou podobu bydlení na pražském Žižkově svěřil developer studiu MS Architekti. Z návrhů lze vypozorovat důraz na členitost, asymetrii a tendenci o vystoupení z tradiční uliční linie. Pět maximálně dvanáctipodlažních budov vytvoří prostorná zákoutí a poskytnou rezidentům dostatek soukromí. Koncepce bytových jednotek efektivně využívá obytnou plochu a slibuje vzdušné, dobře prosvětlené prostředí. Celkový dojem umocní kvalitní materiály i přítomnost balkonů, lodžií, střešních teras a předzahrádek.

Prodej nových bytů na Praze 3 představuje šanci na bydlení v lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a množstvím příležitostí ke kulturnímu i sportovnímu vyžití. Developerský projekt bude situován v bezprostřední blízkosti parku Židovské pece a ze západní strany se otevře budoucímu městskému centru.

Další informace o projektu a průběhu výstavby najdete na stránkách byty.navackove.cz.

Pošlete komentář