I v létě má spinning smysl

Bývá to každý rok stejné, na začátku roku nebo jara se naučíme pravidelně cvičit a když přijdou letní teploty, ze svého tempa vypadneme. A to platí i pro sport jako je spinning, který baví milovníky cyklistiky i ty, kteří kolo až tak nemusí.

Nejen v krajině

Samozřejmě, že vyjet si na kole krajinou má své výhody, ale ideálně bychom k tomu potřebovali i počasí na objednávku. Stát pod stromem v letní bouřce nebo se snažit dostat do cíle v tropických vedrech už moc příjemné není. Před létem a během něj se snažíme více hýbat, abychom si zlepšili kondičku a třeba i zhubli. Oblíbené jsou funkční trénink, posilování a také spinning, který při cvičení spojuje pohyb a hudbu. Je to jízda na statickém kole neboli spinneru a probíhá pod vedením instruktorky. Ta vybírá vhodnou hudbu pro celou lekci, určuje tempo a také vymýšlí různé choreografie. Spinning tak není jen nudné šlapání do pedálů, ale zábavný sport, při kterém vám ani nepřijde, že je namáhavý. Bavit bude i ty, kteří klasické kolo nemají v lásce, dávají přednost standardnímu fitness tréninku nebo s pravidelným pohybem teprve začínají.

Pro každého

Výhodou spinningu je, že s ním může začít téměř každý. Spalujete při něm kalorie podobnou rychlostí jako na běžkách a dokonce víc než při aerobicu a procvičíte a posílíte všechny problémové partie, od nohou přes břicho a zadek až po paže. Začít se spinningem mohou trénovaní sportovci i ti, kteří nikdy necvičili, kondice se buduje postupně. Lekce spinningu najdete po celé republice téměř v každém městě, na nejvyšší úrovni je spinning v Brně. Během cvičení rozhodně jen nesedíte, ale pořádně se zapotíte i unavíte. Ale zaručeně se budete cítit skvěle. Roční období není důvod, proč přestat s pravidelným pohybem, naopak. Na spinning si rádi zajdete v zimě i v létě, dobrý pocit sama ze sebe je odměnou stejně jako lepší fyzická kondice.

Publikováno: 21. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková