Vysloužilá autobaterie? Víme, podle čeho vybrat novou

Pomalu a líně startující automobil ještě nemusí být v teplém letním počasí problém. Jakmile ale přijde zima, zjistíte, že slabá baterie nestačí k nastartování vozu. A potom bude nejvyšší čas pořídit nový akumulátor. Nečekejte tedy až na poslední chvíli, kdy vůbec nenastartujete, a zjistěte si dopředu, jaké parametry jsou důležité.

Každý automobil vyžaduje jiný akumulátor

Některá vozidla vyžadují větší zásobu energie a silnější startovací proud, protože mají více elektroniky v porovnání s ostatními. Při výběru nové autobaterie podle typu auta by nás tedy měla zajímat kapacita. Čím větší automobil, tím větší kapacitu akumulátoru budeme potřebovat. Další důležitou hodnotou je startovací proud. Malá vozidla si vystačí s menší dávkou pro naběhnutí startéru, ale ta větší potřebují silnější porci proudu. Neplatí však, že čím více, tím lépe. Příliš silnou baterií můžete časem poškodit startér. Zásadní je tedy zvolit odpovídající sílu baterie podle konkrétního automobilu.

Všechno najdete na internetu

Velkou výhodou moderní doby je, že všechno najdete na internetu. A platí to i pro svět automobilů. Problém s vysloužilým akumulátorem tak hravě vyřeší nová autobaterka od Nekvindy. V přehledně řazeném sortimentu si navíc můžete pohodlně vybrat díky filtrování pro konkrétní model vozidla.

A co když problém není v baterce?

Pokud auto nestartuje z důvodu slabé autobaterie, můžete být ještě rádi. Řešení tohoto problému je totiž v zásadě jednoduché a při dlouhé životnosti vozidel to dříve či později přijde. Chyba však může být přímo ve startéru, ve špatných kontaktech, nebo může být na vině vadný alternátor. Pokud máte podezření, že jde o některý z těchto komplikovanějších problémů, pravděpodobně už se návštěvě servisu nevyhnete. Výměnu autobaterie totiž s trochou šikovnosti zvládnete v domácích podmínkách.

Publikováno: 21. 08. 2018

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková