Byty k pronájmu Praha Prosek: Proč si pronajmout nové bydlení v této části Prahy 9?

Koupit si byt nebo si ho pronajmout? Ať už máte jakékoliv plány, je jisté, že byty k pronájmu Praha Prosek patří k jedné z nejrychlejších cest, jak si bydlení můžete pořídit . Hypotéka a nákup nemovitosti je samozřejmě dobrou, ale drahou alternativou, kdy musíme si pečlivě zvažovat všechny pro a proti. Podívejme se proto, jak vypadá bydlení na pražském Proseku a proč je nájem dobrou volbou.

Koupit nebo pronajmout? Podobnou otázku si pokládá statisíce Čechů

Když na to přijde řeč, mnoho lidí má jasný názor. Proč platit pronájem, když můžu místo něj platit  hypotéku a nakonec mi zůstane vlastní byt? Je to však vždy přesný a rozumný názor? Pro velkou část populace může jít o jednoduchou finanční matematiku příjmů a výdajů. Pokud investujeme vlastní peníze do bydlení, které není naše, jde o položku výdajů, tedy mínusů. Nájem jde do kolonky příjmů vlastníka nemovitosti. A to  mnoha lidem nedělá dobře. Vždyť je lepší dávat své peníze do kolonky vlastních příjmů a budovat si tak určitý majetek pro sebe. Je však skutečně platba hypotéky příjmem do naší kolonky příjmů? Bohužel ne. Byt na hypotéku totiž nepatří nám, ale bance. Platba hypotéky příjmem banky a ne naším. Samozřejmě, za předpokladu, že vše dobře dopadne a nic se nepokazí, můžeme očekávat, že se po desítkách letech splácení dočkáme odstranění zástavního práva,  Budeme si pak moci říkat právoplatný majitel bytu v Praze. Nicméně cesta k tomuto cíli je opravdu dlouhá a v jejím průběhu se může hodně věcí pokazit. Proto si můžeme nákupem nemovitosti často více uškodit než  polepšit.

Nájem může být pro mnoho lidí nejrozumnější variantou bydlení. A Prosek pro bydlení nabízí skvělé podmínky

Prosek je oblíbenou částí Prahy 9, která sousedí s Vysočany a Libní. Na Proseku najdeme v převážné většině panelové domy z minulého století, ale i novostavby s velmi klidnou atmosférou. Místo si zaručeně oblíbí rodiny s dětmi a také aktivní jedinci. Prosek   má dobré dopravní spojení na zbytkem města. Najdeme zde zastávku metra i nedaleký sjezd na silnici vedoucí k tunelu Blanka, jedné z nejvíce využívaných dopravních tepen. Rádi byste vyrazili za rodinou za město nebo se vydali do přírody? Prosek je velmi blízko nájezdu na dálnici D8, která vede na Ústí nad Labem.

Potřebujete si po dlouhém týdnu nakoupit? Prosek má své nákupní centrum

To se nachází v jeho hlavní části, tedy v  oblasti nacházející se v blízkosti zastávky autobusu a metra. Zde si nejen pohodlně nakoupíte potraviny nebo potřeby do domácnosti, ale uvnitř nalezneme také:
  • Rozlehlou restauraci rychlého občerstvení.
  • Obchod s elektronikou nebo Zverimex.
  • Trafiku a také obchod s nábytkem.
Pokud budete mít dlouhou chvíli o víkendu, můžete na Proseku zajít do místního pivovaru Beznoska, který připravuje fantastické domácí pivo a zároveň je jeho součástí skvělá restaurace. Pokud byste rádi vyrazili na větší nákup a malé nákupní centrum v srdci Proseku by nestačilo, stačí nasednout do auta a vyrazit do nedalekých Letňan. Tam se nachází jedno z největších nákupních center v Praze. Naleznete obchody s oblečením, restaurace i velký multiplex kin, který patří mezi nejlepší v Praze. A jaký máte názor na bydlení na Proseku vy? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková